TRY - Türk Lirası
EUR
15,2213
USD
13,4772
GBP
18,2044
CNY
2,1319
-5 C
Ankara
-0.1 C
İstanbul
3.5 C
İzmir
26 Ocak 2022, Çarşamba
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatMilli Mücadele'de Gaziantep 100. Yıl Sergisi açıldı

  Milli Mücadele’de Gaziantep 100. Yıl Sergisi açıldı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ‘Milli Mücadele’de Gaziantep 100. Yıl Ulusal Sergisi’ kapılarını açtı

  Gaziantep’in Fransız işgalinden kurtuluşunun 100. yılı vesilesiyle Beyoğlu Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen serginin açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Şahin, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız katıldı.

  ‘Milli Mücadele’de Gaziantep 100. Yıl Ulusal Sergisi’nin açılışında bir konuşma yapan Fatma Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın dönüştürücü gücüyle biz ikinci yüzyıla hazırlanıyoruz. Bunu yapabilir miyiz? Vallahi yaparız. Destanı yazan atalarımızdan büyük bir ilham aldık yeni bir hikaye, yeni bir destan yazmak için buradayız. Yanımızda olduğunuz için, bu heyecanı bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi. 

  Haydar Ali Yıldız da bir konuşma yaparak, “Milli mücadelenin başladığı yerde böyle bir sergiye ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade ediyor, cümle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum. Gurur duyuyor ve cümle şehitlerimize Allah rahmet eylesin diyorum” şeklinde konuştu. 

  ” Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki; onlar yalnız Antep’i değil tüm Türkiye’yi kurtardılar”

  Gaziantep Valisi Davut Gül, ev sahipliği yapan İstanbul Valiliğine, Gaziantep Büyükşehir Belediye’ne ve açılışa katılanlara teşekkür etti. 

  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, arkasında bulunan duvarda yazan Mustafa Kemal Atatürk‘ün sözünü okuyarak, “Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki; onlar yalnız Antep’i değil tüm Türkiye’yi kurtardılar. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bir asırdan beri bu şehrimize gazilik onurunu yaşatan, bu şükrü bize her zaman hissettiren 6 bin 317 şehidimiz ve tüm gazilerimizin, toprağın altındaki meftun tüm Gazianteplilerin hepsini rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” ifadelerini kullandı. 

  Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesi kesildi. Ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Ali Şahin, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve eşi Hatice Nur Yerlikaya, Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız sergiyi gezdi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler