TRY - Türk Lirası
EUR
20,209
USD
18,831
GBP
22,757
CNY
2,775
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerMilletvekili Günay, AKPM Genel Kurulu'na hitaben konuştu

Milletvekili Günay, AKPM Genel Kurulu’na hitaben konuştu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Üyesi Prof. Dr. Emine Nur Günay, Fransa’da AKPM Genel Kurulu’na hitaben konuştu.

Günay, İsveç’te Türk Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’in yakılmasına yönelik İsveç makamlarının tutumunu kınayarak “Göz yummak teşvik etmektir” dedi.

Prof. Dr. Günay konuşmasında şunları kaydetti;

“Bu toplantı son günlerde tanık olduğumuz nefret suçunun ardından yapılan geniş katılımlı ilk uluslararası toplantılardan biri. Büyükelçiliğimiz önünde Kuran-ı Kerim’in yakılması her türlü uluslararası sözleşmeye göre bir nefret suçudur, insan haklarına aykırıdır.

Milletvekili günay, akpm genel kurulu'na hitaben konuştu
Milletvekili Günay, AKPM Genel Kurulu’na hitaben konuştu

Avrupa’da yükselen İslam karşıtı ve ırkçı yönelimlerin olduğu bir dönemde İsveç makamlarının bu eyleme izin vermesi aynı zamanda nefret suçu işlenmesine teşvik anlamına gelmektedir. İslam bir hoşgörü dinidir. Bizim, aynı kendi dinimizde olduğu gibi diğer dinlere de saygımız sonsuzdur.

Bu nefret suçuna ve insanlık ayıbına en güzel cevabı Mardin’de gençlerimiz verdi. Şehirdeki kiliseleri dolaşarak gül dağıttılar. Kutsallarımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kabul etmediğimizi ve bu saldırıya izin verenleri de kınadığımızı, insan haklarının, demokrasinin ve hukukun üstünlüğünün merkezi Avrupa Konseyi’nde bir kez daha dile getiriyorum. Dini ve milli değerlerimizi her platformda savunmaya devam edeceğiz.”

Günay, İsveç’te Türk Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’in yakılmasına yönelik İsveç makamlarının tutumunu da kınayarak “Göz yummak teşvik etmektir” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler