15.8 C
Ankara
16.9 C
İstanbul
19.7 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaMilletimizin sıkıntılarını hafifletmeye devam edeceğiz

  Milletimizin sıkıntılarını hafifletmeye devam edeceğiz

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Biz milletimizin dertlerini dile getirmeye, belediyelerimiz aracılığıyla, bir nebze de olsa milletimizin sıkıntılarını hafifletmeye devam edeceğiz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Biz milletimizin sıkıntılarını sahiplenmeye, dertlerini dile getirmeye, belediyelerimiz aracılığıyla, bir nebze de olsa milletimizin sıkıntılarını hafifletmeye devam edeceğiz” dedi.

  CHP’li Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Milletin derdini dinlemeye ve bunları çözmeye çalışacaklarını belirten Öztrak, “Biz milletimizin sıkıntılarını sahiplenmeye, dertlerini dile getirmeye, belediyelerimiz aracılığıyla, bir nebze de olsa milletimizin sıkıntılarını hafifletmeye devam edeceğiz. Dertlere derman olacak önerilerimizi yapmayı, ülkeyi yönetenleri çözüm üretmeye, zorlamayı sürdüreceğiz. Milletin gerçek gündeminin çalınmasına asla izin vermeyeceğiz. Biz işi, aşı, ekmeği konuşacağız, olmayan aşıyı konuşacağız” dedi.

  ‘EN AZ 60 MİLYON KİŞİNİN AŞILANMASINA İHTİYAÇ VAR’

  Öztrak, toplumsal bağışıklık kazanmak için, nüfusun en az yüzde 60-70’inin aşılanması gerektiğini belirterek, “Yani en az 60 milyon kişinin aşılanmasına ihtiyaç var. Bunun için de 120 milyon doz aşının gelmesi gerekiyor. Sağlık Bakanının daha önceki açıklamasına göre aralık ve ocak ayında toplam 40 milyon doz aşı gelecekti. Ocak ayının ortasını geçtik. Artık ayın sonuna geliyoruz. Şimdiye kadar geldiğini bildiğimiz aşı 3 milyon doz. O da tek kaynaktan.

  Yani Çin’den. Şimdi soruyoruz; ihtiyacımız olan 120 milyon aşının 117 milyon dozu ne zaman gelecek? Ocak sonuna kadar geleceğini söylediğiniz 40 milyon doz aşı nerede? 40 milyondan 10 milyon doza neden düştünüz? ‘Bağlantı yaptık’ dediğiniz Alman aşıları geldi mi? Aşı için gerekli bağlantıları yapmakta geç mi kaldınız? Bunları öğrenmek hepimizin hakkıdır” diye konuştu.

  ‘ANNELER ÇOCUKLARINA KAVUŞMAK İSTEMEKTEDİR’

  Öztrak, HDP milletvekili Erol Katırcıoğlu’nun HDP Diyarbakır il binası önünde PKK tarafından kaçırılan çocukları için eylem yapan annelere yönelik zafer işareti yapmasının ardından hakkında soruşturma başlatılmasına ilişkin, “Tüm anneler için çocukları çok önemlidir. Anneler orada çocuklarına kavuşmak istemektedirler. Siyasetçi olsun olmasın herkes annelerin bu taleplerini saygı ile karşılamak zorundadır” ifadesini kullandı.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler