TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
28 C
Ankara
26.2 C
İstanbul
32 C
İzmir
1 Ekim 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitikaMilletimiz askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır

Milletimiz askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bizim milletimiz de her dönemde teşkilatçılığı ve askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır” dedi

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Deniz ve Hava Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Tuzla’da bulunan Milli Savunma Üniversitesi Deniz Harp Okulu’nda gerçekleştirilen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu katıldı. 

Deniz Harp Okulu’ndan 295, Hava Harp Okulu‘ndan ise 249 teğmen mezun oldu. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmasında, “Milli Savunma Üniversitemizin yeni yapısı ve kadrosuyla faaliyete geçmesi ile mezun olan teğmenlerimizle TSK artık daha güçlüdür, daha kabiliyetlidir, daha özgüvenlidir. Teğmenlerimize görev yerlerinde başarılar diliyorum. Her alanda reformları kararlılıkla sürdürerek, savunma sanayimizin yelpazesi ve derinliğini artırıp, ordumuzu daha da güçlendireceğiz” dedi. 

Milletimiz askeri kabiliyetleriyle one cikmistir 2 - politika - haberton
Milletimiz askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mübarek orduyu yozlaştırmak, içten içe çürütmek için çok oyunlar sergilendi diyerek şunları kaydetti: 

Ordusu işgal edilemeyen bir ülkenin toprakları işgal edilemez. Bizim karasıyla, deniziyle, havasıyla yüreği Allah, vatan ve millet sevgisi ile dolu bir ordumuz var. Bu ordu içten içe çürütülmek için çok uğraşıldı, çok oyunlar sergilendi. Sınırlarımızda, semalarımızda sizlerin sesi, nefesi hakim olduğunu sürece bu millete yan gözle bakmak kimsenin haddine değildir” diye konuştu.

Milletimiz askeri kabiliyetleriyle one cikmistir 3 - politika - haberton
Milletimiz askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır

Erdoğan, “Her milleti tarih sahnesinden öne çıkartan bir özelliği vardır. Bizim milletimiz de her dönemde teşkilatçılığı ve askeri kabiliyetleriyle öne çıkmıştır. Doğu ve batı medeniyetleri ile kurduğumuz temaslar sayesinde sürekli kendimizi geliştirdik. Asırlar boyunca hakkaniyetle, vicdanla, ahlakla yönettiğimiz topraklarda hep huzur hakim oldu. Milli mücadelemizi zafer ile neticelendirip, cumhuriyeti kurduğumuzda uzun bir süre kendi meselelerimizle uğraşmak zorunda kaldık, belki bilerek bıraktırıldık. Ülkemiz demokraside ve kalkınmada yeniden güçlenmeye başladığında tüm mazlum ve mağdurların umudu haline geldi” şeklinde konuştu.  

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler