TRY - Türk Lirası
EUR
17,2710
USD
16,0779
GBP
20,1707
CNY
2,4164
17.5 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27.7 C
İzmir
24 Mayıs 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaMilletimiz adına Göç İdaresi'ne gitmem gerekiyor

  Milletimiz adına Göç İdaresi’ne gitmem gerekiyor

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Ülke yol geçen hanına döndü. Göç İdaresi’ne milletimiz adına gitmem gerekiyor; ama sonucun ne olacağını herkes biliyor. Zincirler, teller; şimdi kum torbası koyarlar herhalde” dedi.

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Jandarma Genel Komutanlığı’nın, Göç İdaresi Başkanlığı‘nın kuruluş yıl dönümünü nedeniyle Twitter’daki ‘Her insan bir göç, her göç bir insan’ paylaşımını alıntılayarak açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, mesajında “Bu, şiirlerle romantize edilecek bir mesele değildir. Sığınmacılar kaçak yollarla hala ülkemize geliyor. Ülke yol geçen hanına döndü. Göç, İdaresi’ne milletimiz adına gitmem gerekiyor; ama sonucun ne olacağını herkes biliyor.

  Zincirler, teller; şimdi kum torbası koyarlar herhalde. Milletimiz adına Göç İdaresi’ne soruyorum; Sığınmacıların eski kimlik bilgileri elinizde mevcut mu? Kaçına vatandaşlık verdiniz ve hangi güvenlik soruşturmalarından geçirdiniz? Sınırlarımızın delik deşik edilmesini neden izliyorsunuz? Amaç ne? Neyin hazırlığındasınız? Göç, İdaresi’nden randevu talep etmeden önce, milletimiz adına sabırla bu soruların yanıtlarını bekleyeceğim. Bu arada şiir yazmayı bırakın, işinizi yapın” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler