TRY - Türk Lirası
EUR
18,1759
USD
18,1049
GBP
21,4081
CNY
2,6558
29.6 C
Ankara
25.6 C
İstanbul
32 C
İzmir
19 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanMidesinden 158 parça metal çıkarıldı

  Midesinden 158 parça metal çıkarıldı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Van’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 24 yaşındaki kadının midesinden 158 parça metal çıkarıldı. Metal parçaların arasında çivi, bıçak ve tırnak makası da bulunuyor.

  Van’da yaşayan bir kadın, karın ağrısı şikayetiyle Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Çekilen tomografide hastanın midesinde bazı yabancı cisimler olduğu belirlendi. Hemen ameliyata kadının midesinden çıkanlar ise doktorları şaşkına çevirdi. 2,5 saat süren ameliyatta hastanın midesinden; çivi, tırnak makası, iğne, bıçak, çakı, cımbız, tığ, meyve bıçağı, çengelli iğne, anahtar, madeni para, cam parçaları, saç tokası olmak üzere 158 parça metal çıkarıldı. Operasyonda kesici aletlerin ise poşete sarılı bir şekilde yutulduğu da tespit edildi.

  Midesinden 158 parca metal cikarildi 1 - öne çıkan - haberton
  Midesinden 158 parça metal çıkarıldı

  Operasyonun ardından sağlığına kavuşan hasta taburcu edilirken, ameliyata giren Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yusuf Tekeş, büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyledi. Tekeş, psikolojik sorunları olduğu belirlenen hastanın acil servise iğne yutma şikayetiyle geldiğini belirterek, “Kadın hastanın ilk öyküsünü aldığımız zaman iğne yuttuğunu söyledi. Sonra tomografi çektik ve burada topaklaşmış yabancı cisim gördük. Hastamızı acil operasyona almaya karar verdik. Aklımızda böyle bir şey ile karşılaşacağımızı hiç düşünmemiştik. Sonra ameliyatta, yabancı cisimlerle karşılaştık” dedi.

  Midesinden 158 parca metal cikarildi 2 - öne çıkan - haberton
  Van’da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 24 yaşındaki kadının midesinden 158 parça metal çıkarıldı. Metal parçaların arasında çivi, bıçak ve tırnak makası da bulunuyor.

  ‘BÜYÜK ÇİVİLERİ BÜKEREK YUTMUŞ’

  Başarılı geçen ameliyat sonrası hastanın sağlığına kavuştuğunu belirten Tekeş, “Hastamız şu an iyi tedavisini oluyor. Hastamızın psikolojik sorunları varmış. Daha önce de bu tarz denemelerde bulunmuş. Bu derece yabancı cisim yutma hikayesi yokmuş. Delici ve kesici aletleri poşete sarıp öyle yutmuş. Büyük çivileri bükerek yutmuş. Çok şaşırdık. Bu kadarını da beklemiyorduk” ifadesini kullandı. Hasta, ameliyat sonrası taburcu edildi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler