TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
21.1 C
Ankara
22 C
İstanbul
26 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaYazarlarMicrosoft Teams'e eklenecek yeni özellikleri paylaştı

Microsoft Teams’e eklenecek yeni özellikleri paylaştı

Nur Yılmaz
Nur Yılmazhttps://haberton.com/nur-yilmaz
Nur Yılmaz, Selçuk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü üçüncü sınıf, Anadolu Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü birinci sınıf öğrencisi. Hobi olarak gerçekleştirdiği yazma eylemini, bir süredir profesyonel olarak metin yazarlığı alanında devam ettiriyor.

Haftanın Öne Çıkanları

Microsoft, yaptığı paylaşımla birlikte görüntülü konuşma uygulaması Microsoft Teams’e eklenmesi planlanan güncellemeleri paylaştı.

Covid-19 salgınıyla birlikte Microsoft Teams gibi görüntülü konuşma programlarının kullanımı büyük bir ivme kazandı. Microsoft Teams, sunduğu özelliklerle pek çok kişi tarafından tercih edilmeye devam ediyor.

Microsoft Teams, eklediği yeni özelliklerle kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için çalışıyor. Microsoft 31 Ocak 2022 tarihinde yeni özelliklerini duyurdu. Yayınlanan özelliklere bakıldığında mobilde kullanımı epey kolaylaşacak.

Microsoft Teams Eklenecek Yeni Özellikleriyle Kalitesini Artırıyor

Microsoft Teams mobil uygulamasına metin tahmini özelliğini ekleyecek. Bu özellikle birlikte toplantı sırasında sohbet yazmaya başlandığında aktif olacak ve ne yazıldığını önceden tahmin edecek. Yeni özellik sayesinde yapılan yazım yanlışları da düzeltilecek. Bu özellik Microsoft 365 ürünlerinde kullanılan Microsoft Editör tarafından sağlanacak.

Microsoft teams'e eklenecek yeni özellikleri paylaştı
Microsoft Teams’e eklenecek yeni özellikleri paylaştı

Microsoft, uygulamaya yüksek kaliteli müzik modu ismiyle yeni bir özellik daha ekleyecek. Bu güncellemeyle birlikte bir toplantı sırasında kullanıcılar kendi aralarında yüksek kaliteye sahip ses dosyalarını rahatlıkla paylaşabilecekler.

Bir diğer eklenecek özellik ise telsiz özelliği. Telsiz özelliği sayesinde kullanıcılar hem hücresel hem de kablosuz ağ üzerinden kendi akıllı cihazlarıyla Walkie-talkie yapabilecekler. Ayrıca platforma ilerleyen günlerde Microsoft’un akıllı asistanı Cortana‘nın eklenmesi düşünülüyor. Bu özellikler sayesinde Microsoft Teams, daha fazla kullanıcıyı kendine çekmeyi amaçlıyor.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler