TRY - Türk Lirası
EUR
16,8985
USD
15,9596
GBP
19,9231
CNY
2,3920
16.2 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25.5 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMIAT Mongolian Airlines seferlerine başladı

  MIAT Mongolian Airlines seferlerine başladı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Moğolistan’ın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi MIAT Mongolian Airlines, Ulanbator-İstanbul arasında tarifeli seferlere başladı. İlk uçuşa katılan 250 yolcu ve mürettebat, İstanbul Havalimanı’nda düzenlenen törende çiçeklerle karşılandı.

  Moğolistan‘ın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi MIAT Mongolian Airlines’ın Boeing 767-300 tipi uçağı 12.40 sıralarında İstanbul Havalimanı’na indi. İlk uçuşla gelen yolcular ve uçuş ekibi uçağın kapısında düzenlenen törenle çiçeklerle karşılandı.

  Miat mongolian airlines seferlerine basladi 1 - i̇ş dünyası - haberton
  MIAT Mongolian Airlines seferlerine başladı

  TİCARET VE TURİZM CANLANACAK

  Törende konuşan Moğolistan’ın İstanbul Başkonsolosu Khishugsuren Sharav, Türk Hava Yolları’nın Ulanbator ile İstanbul arasında yaptığı seferlere ek olarak haftada bir kez de MIAT Mongolian Airlines’ın uçacağını ifade ederek, “Haziran ayından itibaren seferleri haftada ikiye çıkarmayı planlıyoruz. İki ülke arasındaki seferler arttıkça ticaret ve turizm daha da canlanacak” dedi

  DÜNYANIN BULUŞMA NOKTASI

  Miat mongolian airlines seferlerine basladi 2 - i̇ş dünyası - haberton
  MIAT Mongolian Airlines seferlerine başladı

  İGA Kurumsal İlişkiler Direktörü Turgay Yaman ise İstanbul Havalimanı’ndan sefer yapan şirketlere Mongolian Airlines’ın katılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek “Moğollarla Türkler arasında binlerce yılın ötesine dayanan tarihi birliktelik ve kültür bilinci var. THY, Ulanbator – İstanbul arasında uçuşlarını gerçekleştiriyordu. Mongolian Hava Yolları ise haftada bir uçuşla başlayacak. Haziran ayı itibariyle haftalık 2 uçuşa çıkarmak istiyoruz. İnşallah her gün uçuş olacak şekilde bu iş birliğini genişletebiliriz” diye konuştu

  Mongolian Airlines’ın seferlere başlaması ile İstanbul Havalimanı’ndan sefer yapan havayolu şirketi sayısı 64’ü yolcu, 15’i kargo olmak üzere toplam 79 oldu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler