27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMezuniyet projesi için durağa kütüphane kurdu

  Mezuniyet projesi için durağa kütüphane kurdu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Senem Ok, mezuniyet projesi için durağa kütüphane kurdu.

  Ok, “Kitap okumayı yaygınlaştırmak ve her koşulda okunabileceğini göstermek için durağa kütüphane kurdum” dedi. 

  Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi Senem Ok, mezuniyet projesi için sosyal sorumluluk çalışmasını hayata geçirdi. Ders hocasının da onayıyla kitap okumayı yaygınlaştırmak amacıyla otobüs durağına kütüphane kurmayı planlayan Ok, Erzurum Büyükşehir Belediyesi yönetiminden gerekli izinleri aldıktan sonra kütüphane için çalışmaya başladı. Geçen yıl öğrenime başlanılan Edebiyat Fakültesi önündeki durağa kitaplıkları yerleştiren Ok, kendi imkanlarıyla dünya edebiyatından seçme eserleri temin etti. 

  Otobüs durağındaki kütüphaneye kitaplarını yerleştiren Senem Ok, ‘Durakta da oku’ projesiyle kitap okuma alışkanlığını geliştirmeyi amaçladığını söyledi. Toplumsal duyarlılık adına yola çıktığını dile getiren Ok, “Toplumsal duyarlılık için düşünceyi besleyen, geliştiren, çabuklaştıran kitap okumanın önemini ve her koşulda okunabileceğini insanlara aktarmak istedim. Büyükşehir Belediyesi’nden alınan izin sonrası kütüphaneyi kurduk. Kütüphanede dünya edebiyatından eserler yer alıyor. Bu kütüphaneden herkes faydalanabilir” diye konuştu. 

  Otobüs beklerken kitap okuyan Edebiyat Fakültesi öğrencisi Süleyman Emre Gültekin de otobüs duraklarında boş beklemek ya da cep telefonunda sosyal medyada dolaşmak yerine kitap okuyarak, faydalı vakit geçireceklerini kaydetti. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler