TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
18.4 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24 C
İzmir
24 Eylül 2022, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerPolitika'Mezhepçi nefrete müsaade etmeyeceğiz'

‘Mezhepçi nefrete müsaade etmeyeceğiz’

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemize, eski Türkiye’nin hastalıkları, oyunları ve tuzaklarıyla irtifa kaybettirilmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Irkçı ve mezhepçi nefretin, milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Ticaret Odası Fuar ve Kongre Merkezi’nde AK Parti’nin 21’inci Kuruluş Yıl Dönümü Programı’na katıldı. Erdoğan, programa çelenk gönderen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve salondaki misafirleri selamlayarak başladığı konuşmasında, “Bundan 21 yıl önce, bir 14 Ağustos günü ‘Artık Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek, AK Parti’nin kuruluşu müjdesini paylaştık. Bizim önümüzü okuduğumuz bir şiiri bahane ederek kesmek isteyenlere cevabımızı, milletimizle birlikte AK Parti’yi kurarak verdik” diye konuştu.

‘GEÇMİŞTEKİ HİZMLETLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

Erdoğan, AK Parti’nin sandıktan hep yüzde 40 ila 50 arasında oranlarla birinci çıktığını aktararak şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimi ve halk oylamalarında bu oranlar yüzde 52’lere, hatta yüzde 69’lara kadar çıkmıştır. Türkiye’nin siyasi, ekonomik, sosyal açıdan en sıkıntılı döneminde AK Parti’nin Kurucular Kurulu’nda yer alarak bu büyük davaya omuz veren her bir kardeşime şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Kuruluşundan bugüne AK Parti çatısı altında görev yapmış, oy vererek partimize destek olmuş her bir kardeşime, vatandaşıma teşekkür ediyorum. Ne sebeple olursa olsun kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Bu büyük aile içinde yer almış olup olup da dar-ı bekaya intikal eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Mezhepci nefrete musaade etmeyecegiz 1 - politika - haberton
‘mezhepçi nefrete müsaade etmeyeceğiz’

Ne sebeple olursa olsun, bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine başka yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Son nefesine kadar bir büyük davanın bugünkü bayraktarı olan AK Parti saflarında sadakatle hizmet etme kararlılığında olan milyonlarla birlikte biz kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz. Önümüzdeki yıl bu defa partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. Her şey gibi bu büyük davanın mensubu olmak da bir nasip işidir. AK Parti kadroları olarak Rabbimizin bize bahşettiği bu nasibe hamdederek kendi işimize bakacağız. Kendi sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmenin mücadelesini vereceğiz.” 

‘IRKÇI VE MEZHEPÇİ NEFRETİN ÜLKEMİZİN BİRLİĞİNİ ZEDELEMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ’

Türkiye’nin 2023 vizyonunu, artık demokraside ve kalkınmada eksiklerini tamamlama değil, siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın en büyükleri arasında yer alma hedefi üzerine inşa ettiğini belirten Erdoğan, “Dışardaki hasımların, içimizdeki gafillerin bizi bu yoldan alıkoymasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Ülkemize, eski Türkiye’nin hastalıkları, oyunları ve tuzaklarıyla irtifa kaybettirilmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Hele hele son günlerde, ne idüğü belirsiz belirsiz tipler tarafından körüklenmek istenen ırkçı ve mezhepçi nefretin, milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz.

Eşrefi mahlukat olan insanı renginden, mensubiyetinden, kimliğinden dolayı hor gören Ebu Cehil zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Bunu da son 21 yıldır olduğu gibi yine değerlerimizi yücelterek insanlarımızın kalbine girerek kapı kapı dolaşarak muhalefetin yalan ve iftiraları karşısında hakkı hep yukarıda tutacağız” açıklamasında bulundu.

‘MİLLETİMİZİN GÖZETTİĞİ ÖLÇÜLER ÇOK BAŞKADIR’

Mezhepci nefrete musaade etmeyecegiz 2 - politika - haberton
Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, “ülkemize, eski türkiye’nin hastalıkları, oyunları ve tuzaklarıyla irtifa kaybettirilmesine asla rıza göstermeyeceğiz. Irkçı ve mezhepçi nefretin, milletimizin birliğini, beraberliğini, ebedi kardeşliğini zedelemesine zinhar müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Erdoğan, AK Parti’nin Türkiye’nin asırlık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlamak ile kalmayıp Türk siyasetini de 21’inci yüzyılına taşıma başarısını gösterdiğini ifade ederek, açıklamasına şöyle devam etti: 

“Birileri hala ülkemizi 20’nci yüzyılın yoksulluğu ve yoksunluğu körükleyen, hak ve özgürlüklere düşman, milletin değerlerine husumet besleyen, eser ve hizmet düşmanı, manda ve onun gölgesi vesayet özlemcisi, kavgadan, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, dünyadan kopuk, vizyonsuz hedefsiz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak bile istemediği puslu iklimine döndürmek istiyorsa da inşallah bunu başaramayacaklar. Ülkeyi yönetme müktesebatı 1940’ların tek parti faşizminden, iktidara gelme pratikleri 27 Mayıs darbesinden ibaret olanların çırpınışları boşunadır.

Şahsi hırslarının ürünü ajandaları sebebiyle bunların kurduğu masaya payanda olanlara ise biz sadece acıyoruz. Biz Türkiye’yi bir asır öne çıkarmaya çalışırken bir asır geriye götürmeye kalkanlara dünyayı tersine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz. Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP’si devrinin zulüm ve sefalet uygulamalarının güzellemeleriyle çıkanlara artık kimse itibar etmiyor. Yine bizim 2053 vizyonumuzun karşısına inşa ettiğimiz eserleri yıkma, yaptığımız hizmetleri tersine döndürme vaadiyle çıkanlara kimse kulak vermiyor.

Tek sermeyesi AK Parti, Cumhur İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, sadece her tarafı buram buram manipülasyon kokan sosyal medya mecralarında ve Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Bir de bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne tüm terör örgütleriyle bunların sivil görünümlü uzantıları var. Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler, unutmayın çok başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde önce bugüne kadar ülkeye kazandırılan eserlere ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde, AK Parti iktidarı neler yaptı? Sağlıkta, adalette bunun yanında ulaşımda neler yaptı, tarımda, dış politikada neler yaptı? A’dan z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi? Ardından kendisi ve evlatları için en iyi geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır.”

‘ÜNİVERSİTESİ OLMAYAN İL KALMADI’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 21 yılda eğitim alanında birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Eğitim öğretimi başarıyla gerçekleştiren hangi iktidar olmuştur? Biz olduk. Ben 75 kişilik sınıflarda okudum. Aynı dönemde 100- 110 kişilik sınıflarda okuyanlar vardı, benim bu topraklarımda. Şimdi ise 20 kişi, 15 kişilik sınıflarda yavrularımız eğitim ve öğretim görüyor. 76 üniversiteyle devraldık. Şimdi 208 tane var. 81 ilimizin tamamında üniversitesi olmayan il kalmadı.

Ama bu CHP faşist zihniyeti ne diyor? ‘Bu kadar üniversiteye ne gerek var’ diyor. Bunların mantığı bu. Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, ‘siz hangi üniversiteyi bitirdiniz’, ‘Oxford vardı da okumadık mı’ demişti. İşte şimdi biz bunu kimseye dedirtmek istemiyoruz. Hangi ilimiz olursa olsun hepsinde üniversitemiz var. Artık öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz geliyor, doçentlerimiz geliyor, bulundukları ilde dersini veriyor. Bunu biz hallettik” dedi.

Mezhepci nefrete musaade etmeyecegiz 3 - politika - haberton
‘mezhepçi nefrete müsaade etmeyeceğiz’

‘ANKARA’DA 2’NCİ ŞEHİR HASTANESİ’Nİ AÇIYORUZ’

Erdoğan, AK Parti’nin sağlık alanında yaptıklarını anlatarak, “Şu anda 19 tane dev şehir hastanemiz var. Hastanelerimizin olmadığı il ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilde sıkıntı yaşanmasın. Şimdi Ankara’da inşallah önümüzdeki aya yetişecek. 2’nci şehir hastanesini de açıyoruz. İstanbul’da zaten malum Çam-Sakura Şehir Hastanemiz var. Bunun yanında Ataköy Havalimanı ve Sancaktepe’de 3 ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları biz yaptık. Bu tür hizmetleri yapmak AK Parti’ye yaraşır. Eğitim araştırma hastanelerimiz aynen devam ediyor.

Toplamda açtığımız 19 şehir hastanesinin 25 bin 298 yatak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu, sen bu ülkede Sosyal Sigortalar Kurumu’nun başındaydın. Allah aşkına çık da de ki ‘Şu hastaneyi de ben yaptım, ben bitirdim’ de. O dönemde maalesef hastanelerde Savaş Ay’ın o meşhur programında dalga geçer gibi bununla dalga geçiyor. Zaten sayın Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü’ndeki o kurumu çökertmesi yeter” diye konuştu.

‘SÜRATLE BU KONUTLARI YAPACAK, MİLLETİMİZE SUNACAĞIZ’

Hakim ve savcı sayısını 9 binden 23 bine yükselttiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Terörle mücadeleyi sınırlarımız dışına taşıyarak, organize suç örgütlerinin başını ezerek, vatandaşlarımızın huzurunu sağladık. Göreve geldiğimizde ulaştırmada 6 bin 101 km bölünmüş yol vardı. Şimdi 28 bin 700 kilometre bölünmüş yola sahibiz. Gençler şunları iyi bilin kara yolu tünel sayımız 83’tü 468’e çıkardık. 26 havalimanından devraldık. Şimdi 56’ya ulaştık. Nereden nereye. Daha devam ediyor. Açılışlarını yapacağımız havalimanları var. Burada saymakla bitiremeyeceğimiz nice eserlerle ülkemizin 81 şehrine mührümüzü vurduk. Şehircilikte bugün Türkiye genelinde 452 millet bahçesi yapıyoruz, bunlardan 132’si hizmete girdi.

TOKİ kanalıyla ülkemize tam 1 milyon 170 bin konut ve iş yeriyle beraber içerisinde hastane, stadyum, öğrenci yurdu bulunan toplam 25 bin sosyal eser kazandırdık. Toplu Konut İdaresi’nden milletimiz konut almaya hazırsa, Çevre Şehircilik Bakanlığı olarak süratle bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız. Bunu da biz yaparız. İhracatımızı 250 milyar dolar sınırına ulaştırdık. Ülkemizin dört bir yanında 142 yeni organize sanayi bölgesi kurduk. Yerli elektrikli otomobilin üretimi devam ediyor. TOGG hazır. 29 Ekim 2022’de Türkiye’nin otomobilinin Gemlik fabrikasının resmi açılışını ve ilk seri üretim aracını banttan inme törenini yapacağız. 2023’ün ilk çeyreğinde otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.”

‘GERÇEĞİ BİLDİKLERİ HALDE DÜŞMANLIK YAPIYORLAR’

Uygulanan ekonomi programının gerçekçi bir yapıya sahip olduğuna işaret eden Erdoğan, “Yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme esasına dayalı ekonomi programımız, gerçekçi bir uygulama planına sahiptir. Bugün dünya ve Türkiye 10 yıl öncesine göre bile farklı yerde. Bizim uyguladığımız ekonomi programı geçmişin değil geleceğin üzerine kuruludur. Her ülkeye uyacak tek tip program yoktur. Her ülke kendi ekonomi modelini geliştirir. İşte şimdi kur garantili milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları gerçeği bildikleri halde sahiplerine yaranmak için kötülerlerken kör düşmanlık yapıyorlar” dedi. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler