TRY - Türk Lirası
EUR
20,581
USD
19,072
GBP
23,369
CNY
2,780
24 Mart 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerMevlüt Çavuşoğlu Houston'da temaslarını sürdürüyor

Mevlüt Çavuşoğlu Houston’da temaslarını sürdürüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

ABD’de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Houston’da Türk vatandaşları ve Ahıska Türkleri ile bir araya geldi, Houston Başkonsolosluğu’nun yeni kançılarya binasının açılış törenine katıldı.

Resmi ziyareti kapsamında ABD’de bulunan Bakan Çavuşoğlu, başkent Washington’daki temaslarını tamamlamasının ardından programının ikinci durağı olan Teksas eyaletinin Houston kentine geldi. Buradaki programına ‘World Affairs Council’de kanaat önderlerinin katılımıyla düzenlenen toplantıyla başlayan Bakan Çavuşoğlu, “Dış politikamız ile ülkemizin bölgesel ve küresel rolünü ele aldık” dedi.

Mevlüt çavuşoğlu houston'da temaslarını sürdürüyor
Mevlüt Çavuşoğlu Houston’da temaslarını sürdürüyor

Bakan Çavuşoğlu daha sonra Türk vatandaşları ve Ahıska Türkleri ile bir araya geldi. Houston Başkonsolosluğu’nun yeni kançılarya binasının açılış törenine de katılan Bakan Çavuşoğlu, “Houston’da vatandaşlarımızla ve Ahıska Türkü kardeşlerimizle buluştuk. Aramızdaki mesafe ne olursa olsun, gönüllerimiz bir. Houston’da Başkonsolosluğumuzun yeni kançılarya binasını da açtık. Dünyadaki en büyük 5. diplomatik temsil ağıyla her daim vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler