TRY - Türk Lirası
EUR
20,527
USD
18,805
GBP
23,021
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMetatime'dan 3 yılda 100 milyar dolarlık hedef

Metatime’dan 3 yılda 100 milyar dolarlık hedef

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Metatime Kurucu Ortağı Yusuf Sevim, 70’in üzerinde yenilikçi ürünün bulunduğu blockchain ekosistemiyle, 3 yılda 100 milyar dolardan fazla pazar payı hedefleri olduğunu ifade etti.

Vizyonu ve altyapısıyla blockchain ekosistemini inşa ederek büyük bir ekonomik değeri Türkiye’ye kazandırmayı ve globaldeki örneklerini geride bırakmayı amaçladıklarını aktaran Metatime Teknoloji A.Ş Kurucu Ortağı Yusuf Sevim, şirkete ilişkin bilgi vererek hedeflerini anlattı.

Alanında uzman çekirdek bir ekiple Ar-Ge çalışmalarına 2019 yılında başladıklarını söyleyen Sevim, 2022 yılında gönüllü olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark denetimi ve onayıyla, yüzde 100 yerli sermaye kurulduklarını dile getirdi.

Yüzlerce farklı sektör için hayatı kolaylaştıran, ölçeklenebilir teknolojiler geliştirdiklerini belirten Sevim, kendi oluşturdukları blok zincir ağı  ile verilerin saklanması, akıllı kontrat, dijital varlık yönetimi, NFT platformu, stablecoin, borsa, reel varlıkların dijital varlıklara dönüştürülmesi gibi farklı ürünlerin bulunduğunu anlattı.

Dijital dönüşüm çağının bir gereği olarak gündelik yaşamın her alanına dokunma hedefiyle yola çıktıklarını söyleyen Sevim,  “Türkiye’nin ilk ve en büyük solidity destekli blockchain tabanlı dijital veri bankası olmaya hazırlanıyoruz.

Gündelik hayata entegre dijital ürünlerimizle herkesin hayatlarının her anında blockchain kullanmasına olanak tanıyoruz. Tamamen kendi inovasyonumuz olan ‘Proof of Meta’ konsensüsü, merkeziyetsiz ağ yapısına sahip MetaChain ürünümüz ile Türkiye’den dünyaya en hızlı ve en güvenilir hizmeti sunacağız” diye konuştu.

Metatimedan 3 yilda 100 milyar dolarlik hedefs - i̇ş dünyası - haberton
Metatime’dan 3 yılda 100 milyar dolarlık hedef

2025 YILINDA 3 BİNDEN FAZLA İSTİHDAM BEKLENTİSİ

İstanbul’da mevcut iki merkezinin yanı sıra Dubai, Litvanya, İsviçre, Amerika ve İngiltere merkezlerinin açılmasıyla ilgili çalışmalara da başladıklarını aktaran Sevim, “2022 yılı itibariyle yetmişi yazılımcı olmak üzere, yüzden fazla kişiye istihdam sağlıyoruz.

Bu sayıyı 2023 yılı içinde bine, 2025 yılı itibariyle de üç binin üzerine çıkarma ihtiyacımız var. Yüksek istihdam stratejimizle beyin göçünü tersine çevirecek ve nitelikli iş gücünü ülke sınırları içinde tutmuş olacağız. Amacımız üç yıl içinde dünyanın en büyük 3 blockchain ekosisteminden biri olmak. Metaverse’e geçiş sürecine de Türkiye’yi merkez alarak öncülük edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sevim, “MetaChain blokzinciri ile dünyanın en kapsayıcı ekosistemini inşa ederek büyük bir ekonomik değeri Türkiye’ye kazandıracağız. Metatime’ın şeffaf veri alışverişine olanak tanıyan, veri sızıntılarının ve manipülasyonunun önüne geçen güvenli ve verimli altyapısı sayesinde kısa süre içinde globaldeki örneklerini geride bırakacağını öngörüyoruz.

Vizyonumuz içinde, uluslararası ölçekte blockhain ağları içerisinde ilk sıraya yükselmek yer alıyor. Türkiye’de mevcut 5 milyonun üzerinde dijital varlık kullanıcısının itibari varlıklarını ülke içinde tutarak, ilk üç yılda 100 milyar doların üzerinde bir pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Üstelik bunun karşılıklarını da tamamen Türk bankalarında şeffaf bir şekilde muhafaza etmek suretiyle hem teknolojimizle hem stratejimizle ülkemize azami katma değer sağlamak istiyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler