TRY - Türk Lirası
EUR
19,648
USD
18,635
GBP
22,907
CNY
2,653
5 Aralık 2022, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMETAL EXPO 2022 çelik sektörüne ilaç gibi gelecek

METAL EXPO 2022 çelik sektörüne ilaç gibi gelecek

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Demir Çelik sektörünün büyük buluşması METAL EXPO 2022’de yer alacaklarını ifade eden Ekol Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tulay, “Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle daralmaya yaşayan demir çelik sektörüne bu fuar ilaç gibi gelecek” dedi.

Demir Çelik sektöründe yer alan dev firmaların buluşması noktası METAL EXPO 2022 (Demir, Çelik, Metal Ürünleri & Üretim Teknolojileri Fuarı) İstanbul Fuar Merkezi’nde 4. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 28 Eylül-1 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fuara, 119 firma katılacak.

METAL EXPO 2022’de bu yıl da yerini alacak olan Ekol Demir Çelik, yeni ürünlerini görücüye çıkaracak. Demir Çelik sektöründe birçok yeni yatırıma imza atan Ekol Demir Çelik’in fuarın gözde markalarından biri olması bekleniyor.

METAL EXPO 2022 çelik sektörüne ilaç gibi gelecek
METAL EXPO 2022 çelik sektörüne ilaç gibi gelecek

“DEMİR ÇELİK SEKTÖRÜ YENİDEN İVME KAZANABİLİR”

METAL EXPO 2022’nin demir çelik sektörü için çok önemli bir organizasyon olduğunu ifade eden Ekol Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Elif Tulay, “Rusya ile Ukrayna arasında çıkan savaş demir çelik sektörünü büyük bir sekteye uğrattı. Vasıflı çelik ithalatımızın yüzde 50’den fazlası Rusya, Ukrayna ve Çin’e bağlı.

Rusya’ya karşı uygulanan ambargo, demir çelik sektörünün ihracat hacmini oldukça sarstı. Böylesine zor bir dönemde METAL EXPO 2022, sektör temsilcileri için ilaç olacak diyebiliriz. Fuarın yoğun bir katılımla gerçekleşeceğini bekliyoruz. Ambargo nedeniyle Rus piyasasından çekilen ABD’li şirketlerin yeni gözdesi Türkiye oldu. Bu fuarda yeni iş anlaşmalarıyla demir çelik sektörü yeniden ivme kazanacağını temenni ediyoruz. Ekol Demir Çelik olarak biz de 24 yıldan fazla tecrübemizle bu fuarda Hol:9- 9A-12 nolu standa olacağız. Herkesi standımıza bekliyoruz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler