TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerMersin'de 7 bin depremzede öğrenci eğitime başladı

Mersin’de 7 bin depremzede öğrenci eğitime başladı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası aileleriyle birlikte Mersin’e yerleştirilen 7 bin depremzede öğrenci eğitime başladı.

Mersin’de eğitim-öğretim yılının 2’nci yarısı için 427 bin 495 öğrenci, bin 386 okulda dersbaşı yaptı. Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, deprem nedeni ile yaklaşık 7 bin öğrencinin de nakil yolu ile kentte geldiğini söyledi. Bu öğrencilerin de Mersinli öğrencilerle birlikte eğitime başladığını belirten Adem Koca şu bilgileri verdi:

Mersinde 7 bin depremzede ogrenci egitime basladij - haberler - haberton
Mersin’de 7 bin depremzede öğrenci eğitime başladı

“Mersin’de tüm kademelerde resmi ve özel kurumlarımıza afet bölgesinden yaklaşık 7 bin öğrencimiz nakil gelmiştir. Mevcut okullarımızın yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı kamplarda ve Kredi Yurtlar Kurumları’nda kalan depremzede öğrencilerimiz için Mersin Üniversitesi’nde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere her kademeden sınıflar oluşturduk. Ayrıca Hayat Boyu Öğrenme Birimimiz tarafından oluşturulan Mobil Kayıt ekiplerimiz depremzede vatandaşlarımızın yoğun olarak kaldığı pansiyon ve yurt gibi noktalara ulaşarak hayat boyu öğrenme kurslarımız ve açık öğretim okullarımız için bilgilendirmekte ve kayıt almaktadır. Mersin genelinde afetzede öğrencilerimiz için nakil işlemleri devam etmektedir.”

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler