TRY - Türk Lirası
EUR
15,2895
USD
13,4703
GBP
18,3557
CNY
2,1234
-9.3 C
Ankara
2.3 C
İstanbul
-0.2 C
İzmir
20 Ocak 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMehmet Genç anısına Osmanlı İktisat Tarihi Sempozyumu

  Mehmet Genç anısına Osmanlı İktisat Tarihi Sempozyumu

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Güngören Belediyesi’nin ev sahipliğinde tarihçi Mehmet Genç anısına Uluslararası Osmanlı İktisat Tarihi Sempozyumu gerçekleştirildi.

  Güngören Gençosman Kültür Merkezi’nde düzenlen etkinliğe Güngören Belediye Başkanı ve çok sayıda akademisyen katıldı. İktisat tarihinin gelişimi, ehemmiyeti ve bu sahada yapılan çalışmaların bilimsel bir ortamda tartışılması, aynı zamanda iktisat tarihine yönelik ilginin artırılması amacıyla Güngören Belediyesi ve Marmara Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen ‘Uluslararası Osmanlı İktisat Tarihi Sempozyumu’ düzenlendi. Osmanlı iktisat tarihine ait bildiriler sempozyum sonrasında kitap halinde yayımlanacak.

  ” Bu organizasyon benim için daha da anlamlı. Güngören İstanbul’un en küçük ilçesidir”

  “İLÇEMİZDE YAŞAN ÇOCUKLARIN İLİMLE MEŞGUL OLMALARINI SAĞLAYACAĞIZ”

  Güngören Belediye Başkanı Dr. Mimar Bünyamin Demir, “Bugün düzenlediğimiz açılışla beraber üç gün boyunca Osmanlı İktisat Tarihi ile ilgili çok önemli sunumlar yapacağız. Bu organizasyon benim için daha da anlamlı. Güngören İstanbul’un en küçük ilçesidir. Bu tür sempozyumları daha da artıracağız. İlçemizde yaşan çocukların ilimle meşgul olmalarını sağlayacağız” dedi.

  “BİR HOCAYI EN İYİ BİLİMSEL KONFERANSLARLA ANARSINIZ”

  Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt, “Türkiye’de en özgün yayınlar İktisat Tarihi Ana Bilim Dalı üzerinden çıkar. İktisat Tarihi aşanında ülke olarak çok değerli insanlar yetiştirdik. Mehmet Genç hoca 1982’den 2006’ya kadar yaklaşık 20 yıllık bir dönemde Marmara Üniversitesi’nde hizmet etti. Hoca birçok öğrenci yetiştirdi. Mehmet Genç hoca ilim ve bilim yapma geleneğini oluşturan önemli şahsiyetlerden biridir. Bir hocayı en iyi bilimsel konferanslarla anarsınız. Güngören Belediyesine teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler