TRY - Türk Lirası
EUR
18,1408
USD
18,5020
GBP
20,6298
CNY
2,6000
14.2 C
Ankara
23.9 C
İstanbul
27 C
İzmir
2 Ekim 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerModa ve KadınMedikal maskeler gelinliğe dönüştü 

Medikal maskeler gelinliğe dönüştü 

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Boyner, moda tasarım öğretmeni Şerife Timurlenk tarafından üretim hatası olan maskelerle tasarlanan gelinlikle yeni bir iyilik hareketi başlattı. 500 medikal maske kullanarak tasarlanan gelinlik, 17-21 Ağustos tarihleri arasında Boyner Metropol AVM’de sergilenecek.  

Üretim hatası olan maskeleri atmak yerine gelinlik tasarlayarak toplumsal bir konuya dikkat çekmek isteyen Şerife Timurlenk, gelinlik tasarımında kullandığı diğer malzemeleri de kullanım değerini yitirmiş atıklardan seçti. Medikal maskelerden tasarlanan gelinlik aracılığıyla tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgının öğrettiklerini hatırlatmak ve ve sağlık bilimi öğrencilerin eğitimine destek olmak hedeflendi.  

Medikal maskeler gelinlige donustu 1 1 - moda ve kadın - haberton
Medikal maskeler gelinliğe dönüştü 

SAĞLIK BİLİMİ ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİMİNE DESTEK OLUYOR  

Şerife Timurlenk tarafından tasarlanan gelinliği sergileyerek pandeminin bize öğrettiklerini hatırlatan Boyner aynı zamanda Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla sağlık bilimi öğrencilerinin eğitimine destek oluyor ve müşterilerini iyiliği çoğaltmaya davet ediyor. İpliklerden iç astarına kadar atık ve ileri dönüştürülmüş malzemelerle hazırlanan gelinlik 17–21 Ağustos tarihleri arasında Boyner Metropol AVM’de ziyaretçilerini bekliyor. 

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler