TRY - Türk Lirası
EUR
15,3401
USD
13,4502
GBP
18,3536
CNY
2,1187
-2.7 C
Ankara
8.5 C
İstanbul
8.5 C
İzmir
18 Ocak 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMEB, 23 milyon yardımcı kaynağı öğrencilere ulaştırdı

  MEB, 23 milyon yardımcı kaynağı öğrencilere ulaştırdı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Milli Eğitim Bakanlığı toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynağı kitap olarak bastırıp öğrencilere ücretsiz ulaştırdı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenci ve öğretmenlere destek olmak ve kaynak çeşitliliğini arttırmak amacıyla başlattığı çalışmayla, ekim ayından bugüne kadar toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynağı kitap olarak bastırıp öğrencilere ücretsiz ulaştırdı.

  Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrenci ve öğretmenlere destek olmak amacıyla kaynak çeşitliliğini artırma kararıyla ekim ayından itibaren her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketi, internet üzerinden yayımlanmaya devam etti. Ekim ayından bugüne kadar toplam 23 milyon 518 bin yardımcı kaynak, kitap olarak bastırılıp tüm öğrencilere ücretsiz ulaştırıldı. MEB’in yardımcı kaynak destek paketinde; çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kasım ayı örnek soru kitapçığı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) yönelik Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) örnek soru kitapçıkları yer aldı.

  ‘7 MİLYONUN ÜZERİNDE İNDİRME SAYISINA ULAŞTI’

  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili değerlendirmesinde, bir taraftan salgın koşullarında önlemlere ve kurallara riayet ederek eğitime devam ederken, diğer yandan hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için yardımcı kaynak destek paketi hazırlama kararı aldıklarını hatırlattı. Bakan Özer, açıklamasında şunları söyledi:

  “Arkadaşlarımızın yoğun emekleriyle 2’nci sınıftan 12’nci sınıfa kadar olan sınıf düzeyleri için hazırladıkları Yardımcı Kaynak Destek Paketi’ni ekim ayından itibaren her ayın ilk haftası yayımlamaya devam ediyoruz. Yayımladığımız bu kaynaklar, 7 milyon üzerinde bir indirilme sayısına ulaştı. Diğer taraftan tüm öğrencilere bu kaynakları basılı olarak ulaştıracağımızı da duyurmuştuk. Bu süreç de başarılı bir şekilde ilerliyor. Şu ana kadar bu kapsamda 23 milyonun üzerinde destek kitabı, öğrencilerimize ulaştırıldı. Bu destek paketlerini yayımlamayı sürdüreceğiz. Ayrıca her ay, yardımcı kaynak destek paketinin içeriğinde çeşitliliği de artıracağız.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler