TRY - Türk Lirası
EUR
18,2528
USD
17,9667
GBP
21,6580
CNY
2,6525
20 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
22.6 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMBA Okulları ve Bilişim Garajı akademik iş birliği yaptı

  MBA Okulları ve Bilişim Garajı akademik iş birliği yaptı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları, modern müfredat vizyonu kapsamında dünyanın sayılı online eğitim platformlarından biri olan Bilişim Garajı ile akademik iş birliğine imza attı.   

  MBA Okulları, Bilişim Garajı iş birliği ile öğrencilerine kodlama, üç boyutlu tasarım, akıllı cihaz tasarımı ve programlama, web tasarımı ve girişimcilik alanında bilgi ve beceri kazandırarak bilgiyi bilişime, bilişimi geleceğe dönüştürmelerini sağlıyor. Bilişim Garajı ile MBA Okulları öğrencileri iş birliği kapsamında 21. yüzyılın olmazsa olmaz becerileri olan Matematik, Fen Bilimleri, Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme, Medya Okuryazarlığı, NFT, Blockchain ve Metaverse konuları başta olmak üzere çağın gerekliliği olan tüm becerilere ‘Modern Müfredat’ kapsamında ulaşabilecekler.  

  ÖĞRENCİLERE GÜÇLÜ BİR DONANIM KAZANDIRIYORUZ 

  Medicana Eğitim Grubu MBA Okulları CEO’su Ayfer Batı, her bireyin kendi potansiyelini en üst düzeyde ortaya çıkarma şansına sahip olmasını önemsediklerini belirterek Modern Müfredat kapsamında gerçekleştirdikleri Bilişim Garajı iş birliği ile öğrencilerin ihtiyaç duydukları çağın yeterlilik alanlarına ulaşabileceklerini dile getirdi.

  Matematik, fen bilimleri, eleştirel düşünme ve problem çözme, medya okuryazarlığı, nft, blockchain ve metaverse konuları başta olmak üzere çağın gerekliliği olan tüm becerilere ‘modern müfredat’ kapsamında ulaşabilecekler.
  Matematik, Fen Bilimleri, Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme, Medya Okuryazarlığı, NFT, Blockchain ve Metaverse konuları başta olmak üzere çağın gerekliliği olan tüm becerilere ‘Modern Müfredat’ kapsamında ulaşabilecekler.

  Ayfer BATI, “Modern Müfredat vizyonumuz kapsamında Bilişim Garajı iş birliğiyle öğrencilerimize bilgiyi bilişim yoluyla geleceğe taşımaları için fırsat tanıyoruz. Tüm dünyada hızla değişen okul, öğrenme, eğitim, bilgi, beceri, ölçme-değerlendirme kavramlarının yeniden tanımlanmasına yönelik ar-ge çalışmaları yürüten Bilişim Garajı iş birliğimiz ile iş hayatına ve sosyal yaşama atılacak olan öğrencilerimize güçlü bir donanım kazandırıyoruz. Değişimin hızla kendini yenilediği bu çağda, ülkemizin öğrenme ekosistemi için öncü iş birliklerine imza atmaya devam edeceğiz.” diye belirtti.  

  ÖĞRENCİLER GELECEĞİN MESLEKLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ SAHİBİ OLACAKLAR 

  Bilişim Garajı Kurucusu Zerrin Topal “Teknoloji çağında inovasyon üstlendiği rol itibarıyla eğitim alanında da önemli bir ayrıcalık aracı haline dönüşmüş durumda. Yenilik ihtiyacı olarak niteleyebileceğimiz bu kavram özellikle gelişmiş ülkelerde büyük önem arz etmekte ve küresel ortama uyum sağlayabilmek ve başarılı olabilmek için önemli çalışmalar yürütülmektedir. Küresel rekabeti sağlayacak inovasyon sürecinin özellikle çocukların ve gençlerin geleceğini belirleyecek olması, eğitim öğretim kurumlarının hızlı teknolojik ve sosyal değişimlere en iyi şekilde uyum sağlamasını gerektirmektedir.

  Bu yaklaşım çerçevesinde öğrencilerine her alanda bilimsel vizyona ulaşmaları için fırsatlar sunan MBA okulları öne çıkmaktadır. Bilişim Garajı iş birliğiyle MBA Okullarında öğrencilerimize programlama, web tasarımı ve girişimcilik gibi alanlarda bilgi ve beceri kazandırarak bilgiyi bilişime bilişimi geleceğe dönüştürmeleri sağlanmaktadır. Bilişim Garajı platformuyla öğrenciler geleceğin mesleklerine ilişkin bilgi, beceri ve yeteneklerini geliştirebilme şansını yakalayabiliyorlar.” dedi. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler