TRY - Türk Lirası
EUR
20,382
USD
18,824
GBP
22,691
CNY
2,778
5 Şubat 2023, Pazar
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMazars'tan 'ÇSY Yolculuğunun Neresindesiniz' raporu

Mazars’tan ‘ÇSY Yolculuğunun Neresindesiniz’ raporu

Tuğba Öztürk
Tuğba Öztürkhttps://haberton.com
Ankara doğumlu, Gazi Üniversitesi Basın Yayın mezunu, Medya ve İletişim konularına ilgili olan Haberton Muhabiri!

Haftanın Öne Çıkanları

Sürdürülebilirlik stratejisinin bir iş stratejisi haline gelmesi gerektiğini savunan uluslararası denetim, vergi ve danışmanlık firması Mazars, “ÇSY Yolculuğunun Neresindesiniz?” raporunu yayınladı. 

Mazars, “ÇSY Yolculuğunun Neresindesiniz?” raporuyla iş dünyasının liderlerinin ÇSY konularıyla ilgili bakış açılarını genişletmeyi ve eleştirel bir şekilde düşünmelerini sağlamayı teşvik ediyor. Raporda, kurumsal ÇSY raporlamasına ait düzenlemeler, düzenlemelerin etkileri, sürdürülebilirlik taahhütlerini aksiyona geçirirken C-level’ların karşılaştığı zorluklar, üst yönetim kadrosunun nasıl kararlı olabileceği, ÇSY’yi bir iş fırsatı olarak nasıl görülebileceğine dair ilkeler, farklı coğrafyalardan örnekler ve Mazars uzmanlarından görüşler, ÇSY uyumluluğunun nasıl oluşturulacağı ve ÇSY yolculuğunun nasıl bir adım ileriye taşınacağı anlatılıyor.

Mazars Global Sürdürülebilirlik Hizmetleri Başkanı Chris Fuggle, sürdürülebilirliğin önemine “Deneyimlerimize göre, ÇSY’yi düzgün bir şekilde uygulamak, eğitim, bilgi ve bir zihniyet değişikliği gerektiriyor. Şirket yöneticileri, sürdürülebilirliğin bir son nokta değil, bir yolculuk, şirketin amacını, stratejisini ve iş modelini doğa, insanlar ve topluluklarla uyum içinde yeniden düzenlemeye yönelik bir yol olduğunu anlamalılar. Dünya değişirken, ilerlemeye devam etmemiz gerekiyor. Sürdürülebilirlik stratejisi kesinlikle bir iş stratejisi haline gelmeli” sözleriyle değindi.

Mazars Denge Sürdürülebilirlik Hizmetleri Ortağı Yaman Alkan ise “Sürdürülebilirlik gündemine baktığımızda artık kurumların çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim hususlarını göz ardı etmeleri mümkün görünmüyor. ÇSY, şirketlerin finansal kaygılarının, karlılıklarının yanı sıra çevresel ve toplumsal etkilerini, kurumsal yönetişim ilkelerini bütünsel olarak değerlendirmeye yarıyor. Topluma etkin bir şekilde hizmet eden bir finansal sistem yaratabilmek için şirketlerin detaylı bir ÇSY planı olması önemli, paydaşlarımız Mazars’ın raporunu bir yol haritası olarak okuyabilirler” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler