TRY - Türk Lirası
EUR
20,676
USD
18,817
GBP
23,284
CNY
2,791
2 Şubat 2023, Perşembe
Ana SayfaYazarlarMaskeli balo

Maskeli balo

Ayşe Köse
Ayşe Kösehttps://haberton.com/
Ayşe Köse, Okul öncesi öğretmenliği mezunu. 10 yıllık çalışma hayatının 2 yılını koordinatör olarak , 3 yılını ise okul öncesi öğretmeni olarak görev yaptı. Son 5 yıldır da anaokulu müdürü ve eğitim koordinatörlüğü yapmakta.

Haftanın Öne Çıkanları

Küçük büyük hepimizin en sevdiği etkinliktir Maskeli Balo. Amaç değişik kostümler giymek, maske takmak ve tanınmamaktır. İşin esprisi de budur zaten.

Fakat artık maskeli balo eğlence anlamını yitirdi sanki. Artık gerçek anlamda bir maskeli balodayız. Herkeste maske. Bütün dünya maskeli baloda. Fakat burada ki balo eğlence anlamı taşımıyor. Mekan, yer ve zaman da belirsiz. Fakat her anımız her dakikamız maskeli. Markette, sokakta, pazar da. Yalnız buradaki bir diğer fark da gerçek anlamda maske. Sadece renkleri, desenleri değişik. Maske ilk defa amacına uygun kullanıldı.

Bir de şöyle bir şey vardı maskeyle ilgili bilirsiniz. İki yüzlü insanlar için maske takmış yine, seyircilere oynuyor derdik. İşin tuhafı artık iki yüzlü oldu beş yüzlü. Bunlar için de durum değişti tabi artık. Zaten ayırt edemiyorduk, iyice ayırt edemez olduk. Mimikleri göremez olduk. Maske bunları da çağrıştırdı ben de.

Maskeli balo
Maskeli balo

Şimdi diyorum ki her şeyi bir kenara bırakıp tüm dünyada müzik çalmalı. Ama her telden çalmalı. Herkes dans etmeli, eğlenmeli. E madem balo müziksiz olmaz değil mi! Hem maskeyi biraz da iyi hatırlayalım. Diyelim ki sonra torunlara, çoluk çocuğa; Bizim zamanımız da bir maskeli balo vardı dillere destan! Ne canlar yaktı bir bilseniz. Sonra duruma alıştık, bir şarkı tutturduk maske diye, bütün dünya da çaldı durdu. Dedik madem balo, amacına uygun olsun. Biz böyle anlatırken de ağzı açık dinlesin çoluk çocuk. Haydi millet maskeli balomuz var!

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler