TRY - Türk Lirası
EUR
19,504
USD
18,631
GBP
22,517
CNY
2,588
28 Kasım 2022, Pazartesi
Ana SayfaÖne ÇıkanMaskeler çenelerinin altına indi

Maskeler çenelerinin altına indi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Zonguldak’ta, tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşlar maskeleri çenelerinin altına indirirken, bazıları ise hiç takmadı.

Türkiye’de yaşanan vaka sayısı artışları, koronavirüs salgınıyla birlikte büyükşehirlerle birlikte kısıtlamaların uygulandığı Zonguldak’ta endişe yarattı. Salgının yayıldığı aylarda büyükşehirlerle birlikte sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamalarıyla gündeme gelen kentte, valilik ve diğer kurumlar halkı tedbirlere uyması konusunda sık sık uyarıyor.

Maskeler çenelerinin altına indi

Vali Mustafa Tutulmaz, 5 gün önce yaptığı denetimde Zonguldak’ta vaka sayılarının kontrol altında olduğunu ancak halkın tedbirleri elden bırakmamasını söyledi. Kent merkezinde ise tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşların maske takmadığı gözlendi. Maske takan bazı kişilerin ise maskeleri doğru şekilde kullanamayarak çenelerinin altına indirdiği görüldü.

Zonguldak’ta, tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşlar maskeleri çenelerinin altına indirirken, bazıları ise hiç takmadı.

İşi olduğu zaman kent merkezine gittiğini söyleyen Bülent Bektaş, “İnsanlar bence hassas değiller. Sosyal mesafeye uymuyorlar. Maskeyi iş olsun diye taşıyorlar. Önemli hastalığı yok sayıyorlar. Çok dikkatli olmamız lazım, yoksa tehlikenin eşiğindeyiz. Kışın kapalı alanları daha çok kullanıyoruz. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. İnsanlar kendisini ve ailesini kollamalı. Sıkıntının bilincinde olmamız gerekiyor. Vaka sayıları her gün artıyor. Demek ki bu tehlike geçmiş değil. Kısıtlama geri gelmemeli ama kısıtlamayı kendimiz yapmamız gerekiyor.” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler