TRY - Türk Lirası
EUR
16,7983
USD
15,9038
GBP
19,8615
CNY
2,3762
12.3 C
Ankara
14.5 C
İstanbul
18.7 C
İzmir
21 Mayıs 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerMaske ve tulum firmaları pandemi öncesine döndü

  Maske ve tulum firmaları pandemi öncesine döndü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, pandemi ile kentteki 30’dan fazla tekstil firmasının maske ve tulum, ameliyat önlüğü, ceset torbası üretimine başladığını hatırlatarak “Pandeminin normalleşmesi ile birlikte fabrikalar yeniden normal üretimlerine dönüş yaptı” dedi.

  İki yıl önce koronavirüs salgını nedeniyle Tokat Organize Sanayi Bölgesi’nde tekstile ara veren firmalar, yurt içi ve dışından gelen talepler doğrultusunda maske, tulum, ameliyat önlüğü ve ceset torbası üretimine geçti. Firmalar, pandeminin etkisinin yitirmesi ve taleplerin azalması ile yeniden normal faaliyetlerine döndü.

  ÇİN DEVRE DIŞI KALDI, TÜRKİYE ÜRETTİ

  Maske ve tulum firmalari pandemi oncesine dondu 1 - yerel haberler - haberton
  Maske ve tulum firmaları pandemi öncesine döndü

  Pandemi ile 30’dan fazla tekstil firmasının maske, tulum, ameliyat önlüğü ve ceset torbası üretimine başladığını belirten Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, “Pandeminin Çin’de, başlaması pazarı etkiledi. Çünkü Avrupa tekstil üretimlerini Çin’den temin ediyordu. Çin’in devre dışı kalması ile birlikte ülkemize ciddi bir talep ve yoğunluk oluştu. Tokat’ta da ciddi bir üretim yapıldı. Pandeminin normalleşmesi ile birlikte fabrikalar yeniden normal üretimlerine dönüş yaptı. Şu anda ilimizde halen maske üretim yapan iki ve tulum üreten bir firmamız kaldı” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler