TRY - Türk Lirası
EUR
16,8485
USD
15,9350
GBP
19,9107
CNY
2,3808
13.5 C
Ankara
16.6 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
23 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerModa ve KadınMaske kullanımı göz makyajına ilgiyi artırdı

  Maske kullanımı göz makyajına ilgiyi artırdı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Dalmis Beauty güzellik merkezinin işletmecisi Mehmet Sait Dalmış, Pandemi ile günlük hayatın vazgeçilmezi haline gelen maske kullanımın kaş ve göz makyajına ilginin artırdığını söyledi.

  Doğal ve kalıcı göz makyajının önemli olduğunu vurgulayan Dalmış, “Kadınlar her şartta bakımlı olmaya dikkat ediyor. Elbette ki bu durum pandemide de etkisini kaybetmedi. Yüzün alt tarafının maske altında kalması ile kaşlara ve göz makyajına ilgi büyük derecede arttı. Yüzde en fazla dikkat çeken bölgelerden biri olan gözler için kalıcı makyaj uygulamaları genellikle doğal bir görünümü yakalamak isteyen kadınların tercihi oldu. Doğal renklerde uygulanan makyajlar, kadınların zamandan tasarruf etmesine yardımcı oluyor” diye konuştu.

  YAŞA, KARAKTER VE YAŞAM TARZINA UYGUN KAŞLAR

  Kaş tipinin bir kişinin giyiminden ses tonuna, mimiklerinden karakterine kadar birçok faktörü yansıttığını aktaran Dalmış, “Bu alanda herkes için özel olarak kaş tasarımı önemli. Bu sayede fabrikadan çıkmış gibi aynı değil doğal ve estetik bir görüntünün ortaya çıkması sağlanıyor. Kaş uygulamalarında kişilere özel çizimler yapılıyor” ifadelerini kullandı.

  KİRPİKLERE DOĞAL DOKUNUŞLAR

  Maske kullanimi goz makyajina ilgiyi artirdi 1 - moda ve kadın - haberton
  Maske kullanımı göz makyajına ilgiyi artırdı

  Gözleri ön planda tutan kişilerin en çok başvurduğu işlemlerden bir tanesinin de kirpik dokunuşları olduğunu söyleyen Dalmış, “Kirpik lifting uygulamaları yaklaşık olarak 50 dakika sürüyor. Bu işlem sayesinde kirpikler çok daha kıvrık ve hacimli görünüyor. 2 aylık bir kullanım ömrü olan kirpik uygulaması, maske üzerinden bakışların belirgin olmasını sağlıyor” dedi.

  İPEK KİRPİK UYGULAMALARI

  Kadınların kirpiklerinin hacimsiz, seyrek ya da ince olmasından genellikle şikayet ettiğini aktaran Dalmış, “Ancak kadınlar ipek kirpik uygulaması sayesinde daha uzun, daha kıvrık ve dolgun kirpiklere sahip olabilir. İpek kirpik uygulamasında kirpikler, özel bir yapıştırıcı ile tek tek yapıştırılıyor. İşlem, uygulayacak kişiye göre yaklaşık olarak 1 saat sürüyor” diye konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler