TRY - Türk Lirası
EUR
16,1121
USD
15,4982
GBP
18,9451
CNY
2,2803
17.9 C
Ankara
19.7 C
İstanbul
24.6 C
İzmir
16 Mayıs 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMartı son yatırım turunda 100 milyon dolar ciro yaptı

  Martı son yatırım turunda 100 milyon dolar ciro yaptı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Paylaşımlı elektrikli araç alanında faaliyet gösteren Martı son yatırım turunda 100 milyon dolar şirket değerine ulaştı. 

  Martı, kurulduğu 2018 yılından bu yana aldığı yerli ve yabancı yatırımlara ek olarak, ulaştığı değerleme ile Türkiye ekonomisine ve mikromobilite sektörüne katma değer sağlamayı hedefliyor. 

  12 AYDA 20 BİN ARAÇLA 20 MİLYON DOLAR CİROYA ULAŞILDI 

  Önümüzdeki 10 yıl sonunda tüm ulaşımın elektrikli araçlarla olması hedefiyle çalışmalarına devam eden Martı, geçtiğimiz yıl yatırım turu öncesi sahada olan 20 bin aracı ile 12 ayda 20 milyon dolar ciro yaptı. Martı, 100 milyon dolar değerleme ile yıllık cirosunun 5 katı şirket değerine ulaştı. 

  Martı 20 milyon dolar cirosunun 5 katı değerine çıkarak 100 milyon dolar değerlemeye ulaştı. Martı böylece globalde bu alanda halka açık faaliyet gösteren şirketleri değerleme çarpanlarıyla geride bıraktı. 

  20’Yİ AŞKIN ŞEHİRDE MARTI TRAFİĞE ÇÖZÜM OLMAYA DEVAM EDİYOR 

  Kullanıcıları ile buluşacak yeni tip araçları hakkında konuşan Martı kurucusu Oğuz Alper Öktem, “İnsanların hayatını kolaylaştıracak tüm araçlar için pilot çalışmalar yapıyoruz. Tüm iki ve dört tekerlekli araçları sırasıyla sahada deniyoruz. Trafikten insanları ne kadar kurtarır, çevreye zararı ne oranda azaltırsak o kadar mutlu oluyoruz hem ben hem ekibim” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler