TRY - Türk Lirası
EUR
20,285
USD
18,830
GBP
22,717
CNY
2,776
6 Şubat 2023, Pazartesi
Ana SayfaHaberlerİş DünyasıMartı New York'ta yatırımcılarla bir araya geldi

Martı New York’ta yatırımcılarla bir araya geldi

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Faaliyete başladıktan 3 yıl sonra, New York Borsası’na açılma sürecini başlatan Martı New York’ta yatırımcı ve borsa yöneticileriyle bir araya geldi.

Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, şirketin NYSE süreciyle ilgili olarak New York’ta yetkilerle bir dizi görüşmede bulundu. Yatırımcı kuruluş ve kişilerle yapılan görüşmelerin yanı sıra, New York Borsası yetkilileriyle bir araya gelen Öktem, Uluslararası Sermaye Piyasaları Başkanı Cassandra Seier ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Martı new york'ta yatırımcılarla bir araya geldi
Martı New York’ta yatırımcılarla bir araya geldi

TÜRKİYE’DE 280 MİLYON DOLARLIK YATIRIM İÇİN KAYNAK

ABD’ye gerçekleştirdiği ziyaretle ilgili bilgi veren Martı Kurucusu Oğuz Alper Öktem, “Yakın zaman içinde New York Borsası’na Türk bayrağını asma ve gongu çalma hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Martı’nın NYSE’ye açılma süreci ve sonrasıyla ilgili planladığımız yerinde görüşmeleri çok olumlu biçimde gerçekleştirdik” dedi.

Faaliyete başladıktan 3 yıl sonra, new york borsası’na açılma sürecini başlatan martı new york'ta yatırımcı ve borsa yöneticileriyle bir araya geldi.
Faaliyete başladıktan 3 yıl sonra, New York Borsası’na açılma sürecini başlatan Martı New York’ta yatırımcı ve borsa yöneticileriyle bir araya geldi.

NYSE’ye açılma işlemi sonrasında Martı bilançosuna yaklaşık 280 milyon ABD Doları tutarında nakit girmesinin öngörüldüğü bilgisini paylaşan Öktem, “New York Borsası’na açılmamızın, uluslararası sermayeyi ülkemize çekme konusunda önemli bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Biz Martı olarak bu konuda elimizi taşın altına koyduk ve çok büyük bir işin üstesinden gelmek üzereyiz” dedi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler