TRY - Türk Lirası
EUR
17,8441
USD
18,4157
GBP
19,9967
CNY
2,5834
17.6 C
Ankara
19 C
İstanbul
22 C
İzmir
25 Eylül 2022, Pazar
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerMarmaris'te kuvvetli rüzgarda tekne karaya oturdu

Marmaris’te kuvvetli rüzgarda tekne karaya oturdu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Muğla Marmaris’te kuvvetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşandı; bir gezi teknesi karaya oturdu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, saatteki hızı 40 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar nedeniyle vatandaşlar yolda yürümekte güçlük çekti, günübirlik bir gezi teknesi sürüklenerek karaya oturdu.

Marmaris’te, saat 10.30 sıralarında etkili olan rüzgar hayatı olumsuz etkiledi. Hızı saatte 40 kilometreyi bulan kuvvetli rüzgar nedeniyle Sahil Güvenlik ekipleri telsizle kaptanları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Yat Limanı, Kordon Caddesi ve Uzunyalı mevkisinde kapalı iş yerlerinin önlerindeki saksı, masa ve sandalyeler rüzgar nedeniyle devrildi. Vatandaşlar yolda yürümekte güçlük çekti. Sahil şeridindeki binaların çatılarındaki uydu antenleri ve kiremitler yola uçtu.

Yat Limanı’ndan İçmeler Mahallesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik sahil şeridinde, bazı mobese kameraları kırıldı, kabloları koptu. 4 metreyi bulan dalgalar nedeniyle Yat Limanı yürüyüş yolu suyla doldu. Oteller bölgesi olarak bilinen Uzunyalı mevkisinde, 35 metrelik ‘Demir’ isimli ahşap, günübirlik tur teknesi, sürüklenip karaya oturdu. Marmaris-Turunç ve Marmaris-Datça karayoluna düşen küçük kaya parçaları, ekipler tarafından temizlendi. Kuvvetli rüzgar, saat 12.00 sıralarında, etkisini yitirip yerini yağmura bıraktı. Belediye ekipleri, rüzgar ve yağmurun ardından sahil şeridinde temizlik çalışması başlattı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler