14.2 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
19.3 C
İzmir
Çarşamba, Nisan 21, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanMarmara'ya kuvvetli sağanak ve kar uyarısı

  Marmara’ya kuvvetli sağanak ve kar uyarısı

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’ya kuvvetli sağanak ve kar uyarısı yaparak sıcaklıklarının 4 ile 10 derece azalmasının beklendiğini açıkladı.

  Yarından itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava sisteminin etkisi altına girerek, hava sıcaklıklarının 4 ile 10 derece azalmasının beklendiğini açıkladı.

  İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada, yarın Marmara’nın doğusundaki Sakarya, Kocaeli ve Yalova’da yağışların yer yer kuvvetli olacağının tahmin edildiği bildirildi. Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Marmara’nın doğusunda yer alan Kocaeli, Sakarya ve Yalova’nın yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışı şeklinde etkili olacağı bildirildi.

  Marmara'ya kuvvetli sağanak ve kar uyarısı
  Marmara’ya kuvvetli sağanak ve kar uyarısı

  Açıklamada, çarşamba ve perşembe günleri ise, bölge genelinde görülecek yağışların, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da yer yer kar şeklinde etkili olmasının beklendiği ifade edilirken, yağışlı sistemin hafta sonu bölgede etkisini kaybetmesinin beklendiği belirtildi.

  Hava sıcaklıklarının yarından itibaren 4 ile 10 derece azalması beklenirken, meteoroloji yetkilileri, soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları ile kuvvetli rüzgarın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler