TRY - Türk Lirası
EUR
19,654
USD
18,645
GBP
22,920
CNY
2,655
3 Aralık 2022, Cumartesi
Ana SayfaDış HaberlerABD HaberleriMark Milley, Rus ve Ukraynalı mevkidaşlarıyla görüştü

Mark Milley, Rus ve Ukraynalı mevkidaşlarıyla görüştü

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov ve Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valery Zaluzhny ile telefonda görüştü.

ABD Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Milley’in Rus ve Ukraynalı mevkidaşlarıyla yaptığı görüşmede, bölgedeki son gelişmelerin ele alındığı ifade edildi. Milley, ABD’nin Ukrayna’ya desteğini yinelerken; Rus mevkidaşıyla yaptığı görüşmede ise iletişim kanallarının açık tutulması konusunda hemfikir olunduğunu belirtti.

SAVUNMA BAKANLARI DA GÖRÜŞMÜŞTÜ

Öte yandan 23 Ekim’de ABD Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin’in telefonda görüştüğü duyurulmuştu. Açıklamada, “Savunma Bakanı Austin, 23 Ekim’de Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştü.

Bakan Austin, Rusya’nın gerilimi tırmandırması için her türlü bahaneyi reddetti ve Rusya’nın Ukrayna’ya karşı hukuksuz ve haksız savaşına rağmen devam eden iletişimin değerini bir kez daha teyit etti” denildi.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler