TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
18 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
27.4 C
İzmir
2 Temmuz 2022, Cumartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerDış HaberlerMariupol kolera salgını riski altında

  Mariupol kolera salgını riski altında

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İngiltere Savunma Bakanlığı istihbarat raporuna göre; Mariupol kolera salgını riski altında.

  Ukrayna’daki duruma ilişkin İngiliz istihbarat raporunda, Rusya’nın ele geçirdiği bölgelerdeki sakinlere temel kamu hizmetlerini sağlamakta güçlük çektiği belirtilerek, “Mariupol, büyük bir kolera salgını riski altındadır. Mayıs ayından beri izole kolera vakaları rapor edilmiştir” denildi.

  İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından Ukrayna’daki duruma ilişkin paylaşılan istihbarat raporunda, Severodonetsk çevresinde çatışmaların devam ettiği belirtilerek, Rusya’nın şehrin çoğunu kontrol ettiği, ancak Rus kuvvetlerinin kuzeyden ve güneyden daha geniş alanı kuşatma girişimlerinde çok az ilerleme kaydettiği ifade edildi.

  Mariupol kolera salgını riski altında
  Mariupol kolera salgını riski altında

  ‘MAYIS AYINDAN BERİ İZOLE KOLERA VAKALARI RAPORLANDI’

  Raporda ayrıca Rusya’nın ele geçirdiği bölgelerdeki sakinlere temel kamu hizmetlerini sağlamakta güçlük çektiği, güvenli içme suyuna erişimde sorunlar olduğu, telefon ve internet hizmetlerinde de büyük kesintilerin devam ettiği bilgisine yer verildi. Herson’da ciddi bir ilaç sıkıntısının muhtemel olduğu belirtilen açıklamada, “Mariupol, büyük bir kolera salgını riski altındadır.

  Mayıs ayından beri izole kolera vakaları rapor edilmiştir. Ukrayna 1995’te büyük bir kolera salgını yaşadı ve o zamandan beri, özellikle Mariupol’u da içeren Azak Denizi kıyılarında küçük salgınlar yaşadı. Mariupol’daki sağlık hizmetleri muhtemelen çöküşe yakındır: Mariupol’deki büyük bir kolera salgını bunu daha da kötüleştirecektir” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler