TRY - Türk Lirası
EUR
18,2496
USD
17,9597
GBP
21,6500
CNY
2,6515
18.6 C
Ankara
20.7 C
İstanbul
20.7 C
İzmir
16 Ağustos 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaYazarlarMarie Rose Balter'i tanıyor muyuz?

  Marie Rose Balter’i tanıyor muyuz?

  İlknur Polat
  İlknur Polathttps://haberton.com/
  İlknur Polat, 23.09.1977 Sakarya doğumlu, İşletme ön lisans sonra Anadolu Ünv. işletme fakültesini bitirdi. Özel şirketlerde muhasebe sorumlusu olarak çalıştı şu an 2. üniversite olarak adalet okuyor 2.sınısfta yazmayı ve okumayı çok seviyor. Hukuk okumak gibi bir hayali var.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Bir hayat dramı okuduğumda bu hayatı anlatmaya karar verdim. Herkes duysun okusun şükretsin nasıl hayatlar var aslında çok şanlıyız diyebilmeleri gerekiyor. Sevgili Marie Rose Balter’i sizlere anlatmak istiyorum.

  Bir hayat okudum zor yıpranmış şanssızlıklarla doğmuş biri ama o hiç yılmadan ayakları üstüne durmuş ve bir mucizeyi başarmış. İlk okuduğum da çok duygulandım etkilendim yaşadıkları gerçek değil gibiydi ama yaşanmıştı. Bir hayat dramı okuduğumda bu hayatı anlatmaya karar verdim. herkes duysun okusun şükretsin nasıl hayatlar var aslında çok şanlıyız diyebilmeleri gerekiyor. Sevgili Maria’yı sizlere anlatmak istiyorum.

  Marie rose balteri taniyor muyuz 1 - yazarlar - haberton
  Marie rose balter’i tanıyor muyuz?

  Ben karakter olarak pozitif düşünmeyi seven biriyim her yaşadığım zorlukta ya da üzüntüde insanı yaşadıkları olgunlaştırır diyerek sağlam durmalıyım. Çünkü kendimi ancak kendim çözebilirim. İleriye bakarken yaşadığımız üzüntülerin bizi yıkmasına izin vermemeliyiz.

  Maria 1930 yılında doğmuştur ve annesi bir alkolikti ona bakamıyordu. Beş yaşına geldiğinde yurda verildi. Onu bir aile evlat edindi. Onu evlat edinen çift İtalyan asıllı bir çifti ona kötü bir çocukluk geçirmesine neden oldular. İşkence gördü mahsene kapatıldı. 17 Yaşında geçirdiği bir depresyon ile felç geçirir. Doktorlar onu hastaneye yatırırlar ve akıl hastası olduğu tanısı konur. Maria 34 yaşına geldiğinde artık iyileşmiştir yıllar içinde geçen akıl hastası olmadığına karar verilmiştir.

  Marie rose balteri taniyor muyuz 2 - yazarlar - haberton
  Bir hayat dramı okuduğumda bu hayatı anlatmaya karar verdim. Herkes duysun okusun şükretsin nasıl hayatlar var aslında çok şanlıyız diyebilmeleri gerekiyor. Sevgili marie rose balter’i sizlere anlatmak istiyorum.

  ‘Marie, Salem State Üniversitesine Psikiyatri bölümüne girer ve mezun olur. Bu ara kanser hastalığına yakalanır ve mücadalesini kazanır. Kendisi gibi akıl hastanesinden çıkmış ve iyileşmiş Joe ile evlenir. Kocası maalesef altı sene sonra ölür ve Marie kendini işine verir. Uzun yıllar doktor olarak çalıştıktan sonra Harvard Üniversitesi’nde mastır yapar. Psikiyatrik hastalarla çalışır, konferanslar verir. Biyografisi yazılır ve hayatı film olur (Nobody’s Child). Birçok ödüle laik görülür.’

  Hayatı kuyunun dibinde olan Maria için çok zordu kendi azmi ve mücadelesiyle çok kapıları açtı. Mutlu olmayı başardı. Mutluluk sizin ayağına gelmez siz ona yürümek için mücadele vermelisiniz.

  Asla pes etmeyin ve ümidinizi kaybetmeyin bir gün mucize kapınızı çalacaktır. Her nerede olursanız olun iyi olmak bir anahtardır. Her kapıyı açar. Ben buna inanıyorum .Marie 6 Ağustos 1999 yılında Massachusetts’de vefat etmiştir. Maria bir başarı hikayesidir azim inanç ve kararlılık hikayesi seni tanıdığıma sevindim sevgili Maria huzur içinde uyu…

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler