TRY - Türk Lirası
EUR
17,4798
USD
16,7614
GBP
20,2897
CNY
2,5013
17.9 C
Ankara
22.5 C
İstanbul
27 C
İzmir
3 Temmuz 2022, Pazar
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamMardin'de 'Türk Mutfağı Haftası'

  Mardin’de ‘Türk Mutfağı Haftası’

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mardin’de ‘Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında düzenlenen etkinlikte kentin yöresel yemekleri yerli ve yabancı turistlere tanıtıldı. 

  Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen ‘Türk Mutfağı Haftası’ kapsamında Mardin’de etkinlik düzenlendi. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi, Dicle Kalkınma Ajansı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinliğin ilk günü, Artuklu ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi. Kadınların hazırladığı yemekler burada yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuldu. İlk gün hazırlanan kaburga dolması, ikbebet, kibe, irok ve sembusek, badem şekeri, reyhan şerbeti ve meyan kökü gibi lezzetler ikram edildi.

  Mardin'de 'türk mutfağı haftası'
  Mardin’de ‘Türk Mutfağı Haftası’

  Kurulan stantları gezip, yöresel yemekler hakkında bilgi alan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, “Mardin, turizm kentinin yanında birçok medeniyete de ev sahipliği yapmış ve bu ev sahipliğinin yanında kendisinden önceki medeniyetlerin kültür mirasını devralmış. O yüzden yemek kültürünün de çok zengin olduğunu düşünüyoruz. Bu zengin yemek kültürünü kısmet olursa hem misafirlerimize hem de vatandaşlarımıza çok güzel bir şekilde yansıtmayı düşünüyoruz” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler