TRY - Türk Lirası
EUR
18,3368
USD
17,9634
GBP
21,6983
CNY
2,6541
27.8 C
Ankara
17.9 C
İstanbul
28.7 C
İzmir
15 Ağustos 2022, Pazartesi
Diğer
  Ana SayfaHaberlerMardin'de sıcaktan bunalanlar sulu klima kurdu

  Mardin’de sıcaktan bunalanlar sulu klima kurdu

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mardin’in Midyat ilçesinde 40 dereceye yaklaşan sıcaklıktan bunalan esnaf Beşir Akpınar, iş yerinin önüne sulu klima kurdu.

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde günlerdir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık, insanları bunalttı. Mardin’in Midyat ilçesinde de hava sıcaklığı 40 dereceye yaklaştı. İlçe halkı akşam dışarı çıkmayı tercih ederken, gelen turistler daha çok kapalı mekanlara ya da gölgeliklere akın etti. İlçede esnaflık yapan Beşir Akpınar da sıcaklıktan içeride duramayınca, çareyi iş yerinin önüne sulu klima kurmakta buldu.

  Mardinde sicaktan bunalanlar sulu klima kurdu 1 - haberler - haberton
  Mardin’de sıcaktan bunalanlar sulu klima kurdu

  ‘MİLLET ÇOK ESPRİLİ GÖRÜYOR’

  Bu sene Midyat’ta aşırı sıcaklıklar görüldüğünü belirten Beşir Akpınar, “Düşündük, bir klima aldık. Seyyar klima, sulu çalışıyor. Burada ağacın dibine koyduk. Millet hem serinliyor hem de gelen müşterilerimiz sıcaktan dolayı oturup çayını, kahvesini içiyor. Biz de oturup serinliyoruz. Burası aşırı derecede sıcaktır. Ağacın dibinde oturuyoruz. Millet çok esprili görüyor ama ne yapalım mecburuz. Dışarıda klimayı kuruyoruz. Özellikle saat 11.00’dan 17.00’ye kadar açıyoruz. O sıcaktan dolayı faturamız yüksek gelse de mecbur kaldık. Sağlık, paradan daha iyidir” dedi.

  Mardinde sicaktan bunalanlar sulu klima kurdu 2 - haberler - haberton
  Güneydoğu anadolu bölgesi’nde günlerdir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık, insanları bunalttı.

  ‘DAHA ÖNCE BÖYLE SICAK GÖRMEMİŞTİK’

  Kurulan klimanın yanında serinleyen Kadri Güleç de (72) son 1 haftadır havanın aşırı derecede sıcak olduğunu belirterek, “Yanında oturuyoruz, serin. İnsanlar da burada gelip oturuyor, havası güzel. Daha önce böyle sıcak görmemiştik” diye konuştu. Mesut Kocaağa da (32) genelde akşam saatlerinde dışarı çıkmayı tercih ettiklerini dile getirerek, “Ya klima ya da pervane ile serinliyoruz. Elektrikler de pahalı olduğu için mümkün mertebe açmamaya özen gösteriyoruz. Kapıları pencereleri açıp, serinlemeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler