TRY - Türk Lirası
EUR
15,4511
USD
13,6718
GBP
18,1855
CNY
2,1439
2.9 C
Ankara
13.1 C
İstanbul
12.7 C
İzmir
3 Aralık 2021, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatMaraş dondurması beyaz perdeye taşınıyor

  Maraş dondurması beyaz perdeye taşınıyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Maraş dondurması ‘Külahıma Anlat’ filmiyle beyaz perdeye taşınıyor

  Senaryosunu Banu Şentürk’ün yazdığı, yönetmen koltuğunda Ahmet Karaağaç’ın oturacağı filmin çekimleri, 30 Kasım’da başlayacak. Filmin ana sponsorluğunu üstelenecek firma yetkilisi Atilla Kanbur ile toplantı yapan yapımcı Cüneyt Şentürk, filmin çekimlerini yoğun çalışmayla 15 günde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

  Filmin senaryosunun 3 yıl önce yazıldığını ancak pandemi nedeniyle çekimleri ertelemek zorunda kaldıklarını ifade eden Şentürk, “Külahıma Anlat projesi, eşimin yazmış olduğu bir senaryo. Yönetmenliğini Ahmet Karaağaç ve benim üstlendiğim, aynı zamanda yapımcılığını da yapacağım bir proje. Başrollerde Tuğba Özay, Okan Karacan, Naci Taşdöğen ile Max Bendo yer alacak. Çok değerli bir kadroya sahibiz. Projemiz, dondurmayla hayatını geçindiren bir ailenin trajikomik hikayesi. Burada aşk hikayesi de var. Startımızı 30 Kasım gününden itibaren vereceğiz” dedi.

  " naci taşdöğen dondurma ustası olacak"
  ” Naci Taşdöğen dondurma ustası olacak”

  KÜLTÜREL DEĞERLER BEYAZ PERDEYE YANSIYACAK

  Nisan ayında gösterime girmesi planlanan filmin senaryosu hakkında da bilgi veren yapımcı Cüneyt Şentürk, şöyle devam etti:

  “Naci Taşdöğen dondurma ustası olacak. Okan Karacan, dondurma ustasının oğlu Mert rolünde, Tuğba Özay ise Mine rolünde olacak ve bunlar aşk yaşayacak. Max Bendo da Mert’in yakın arkadaşı. İstanbul’dan beraber geliyorlar, babasına yardımcı olmak amaçlı. Bu trajikomik hikaye, aşk hikayesiyle birleşip, Kahramanmaraş’ın tüm kültürel örf adetlerini en uygun şekilde beyaz perde de tanıtacağız inşallah. ‘Külahıma Anlat’ın esprili yanıyla birlikte mesajı da var. Biliyorsunuz, dondurmacılıkta manda sütüyle keçi sütü çok önemlidir. Keçi sütünün de değerini çok iyi biliyoruz, Maaş dondurmasında. Bunun kavgasını, tartışmasını yapana ‘Sen onu benim külahıma anlat, keçi sütü tamamdır’ der. Bunu farklı yerlerde de kullanacağız, bu sadece bir örnek.”

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler