TRY - Türk Lirası
EUR
18,3236
USD
18,0926
GBP
21,7143
CNY
2,6651
31.6 C
Ankara
31.6 C
İstanbul
36 C
İzmir
18 Ağustos 2022, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanManisa'da orman yangını çıktı

  Manisa’da orman yangını çıktı

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Manisa’da orman yangını çıktı. Yangına, 3 yangın söndürme helikopteri, 2 yangın söndürme uçağı ve 15 arazözle havadan ve karadan müdahale sürüyor.

  Gördes ilçesi Karayağcı Mahallesi’ndeki ormanda saat 14.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Durumu fark eden mahalleli, itfaiye ve orman ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Alevlerin rüzgarın etkisiyle hızla büyürken, bölgeye yakın ev ve hayvan damlarının jandarma tarafından tedbir amacıyla boşaltılması istendi. 

  Yangına, 3 yangın söndürme helikopteri, 2 yangın söndürme uçağı ve 15 arazözle havadan ve karadan müdahale sürüyor.

  Manisa'da orman yangını çıktı
  Manisa’da orman yangını çıktı

  ALEVLER GENİŞ BİR ALANDA DAĞINIK İLERLİYOR

  Manisa’nın Gördes ilçesinin kırsal Karayağcı Mahallesi’ndeki orman yangını, geniş bir alanda dağınık olarak ilerliyor. Alevlere 2’si Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden gönderilen toplam 8 uçak, 9 helikopter, 49 arazöz, 7 su tankeri, 6 dozer ve 5 yer ekibiyle müdahalede bulunuluyor. Bölgedeki yerleşim yerleri ise alevlerin ilerlemesi ihtimaliyle itfaiye ekipleri tarafından tedbir amacıyla korunuyor.

  MANİSA VALİLİĞİ: ANIZ YANGINI ORMANA SIÇRADI

  Manisa’nın Gördes ilçesinde çıkan ve devam eden yangınla ilgili olarak Manisa Valiliği’nden  açıklama yapıldı. Anız yangınında alevlerin rüzgarın etkisiyle ormana sıçradığı belirtilen açıklamada, “Gördes İlçesi Karayağcı Mahallesi’nde saat 13.43 sıralarında meydana gelen anız yangını, rüzgarın da etkisiyle ormanlık araziye sıçramış olup, bölgeye Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 10 helikopter, 8 uçak, 1 nakliye ikmal uçağı, 49 arazöz, 7 su ikmal aracı, 6 dozer ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) birimince 10 itfaiye, 15 su tankeri, 1 dozer ve 1 kepçe sevk edilmiş olup yangın söndürme çalışmaları hızla devam etmektedir.

  Manisada orman yangini cikti 2 - öne çıkan - haberton
  Manisa’da orman yangını çıktı. Yangına, 3 yangın söndürme helikopteri, 2 yangın söndürme uçağı ve 15 arazözle havadan ve karadan müdahale sürüyor.

  Ayrıca AFAD, sağlık ve jandarma personeli de bölgede görev yapmaktadır. Karayağcı Mahallesi’nde meydana gelen yangında 10 hayvan damından 320 civarı küçükbaş, 80 civarı büyükbaş hayvanın da tahliyesi ivedilikle gerçekleştirilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

  KONTROL ALTINA ALINDI

  Manisa’da bugün 14.00 sıralarında başlayan orman yangını saat 21.00 sıralarında kontrol altına alındı. Havanın kararmasıyla havadan müdahalenin sonlandırıldığı yangında kara ekiplerinin yangının etrafını çevirdiği belirtildi. Soğutma çalışmaları sürdürülüyor. 

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler