TRY - Türk Lirası
EUR
20,569
USD
18,823
GBP
23,034
CNY
2,793
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerYaşamManavgat'taki otel ve muz serası atıkları kaldırıldı

Manavgat’taki otel ve muz serası atıkları kaldırıldı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce, Sarılar Mahallesi’nde turistler için safari güzergahı olarak kullanılan Kır mevkisine dökülen otel ve muz serası atıkları, Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanarak şehir çöplüğüne götürüldü.

Manavgat’ta 28 Temmuz 2021’de başlayıp 10 gün süren yangında 70 bin hektar orman zarar gördü. Manavgat’ın Sarılar Mahallesi Kır mevkisinde de bazı bölgeler yangından etkilendi. Yapılaşmaya açılmayan ve kısmen orman, kısmen de tarla ve zeytin bahçelerinin bulunduğu Kır mevkisinde bulunan tali yollar, tur şirketlerinin safari güzergahları arasında yer alıyor. Her yıl yüksek sezonda on binlerce kişinin safari yapmak için geçtiği yol kenarlarına, ilçede bulunan ve tadilata giren 5 yıldızlı otellerin hafriyatları, muz seralarının atıklarının döküldüğü tespit edildi.

KÜVET, MOBİLYALAR, BİTKİ ATIKLARI

Otel tadilatlarından çıkan inşaat atıklarının yanı sıra çok sayıda küvet, mobilyalar ile çeşitli malzemeler ve muz seralarından getirilen bitki atıklarının yol boyunca gelişigüzel vaziyette atılmasına tepki gösteren Sarılar Mahallesi halkı, yollarda ciddi şekilde denetim yapılmasını istedi. Çevredekiler, muz serası atıklarını döken bir kamyonetin fotoğrafını da çekti.

Manavgat'taki otel ve muz serası atıkları kaldırıldı
Manavgat’taki otel ve muz serası atıkları kaldırıldı

‘ÇÖP DÖKMEK YASAKTIR’ LEVHASI DİKİLDİ

Olayı DHA’nın gündeme getirmesinin ardından harekete geçen Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, otel ve muz serası atıklarının toplanması için iş makineleri ve kamyonları bölgeye gönderdi. Manavgat Belediyesi yetkilileri yaklaşık 10 kamyon çöpün toplanarak şehir çöplüğüne götürüldüğünü belirterek, atıkları kimin döktüğünü belirlemek amacıyla çalışma başlattıklarını söyledi. Bu arada atıkların döküldüğü alana, ‘Çöp Dökmek Yasaktır’ levhası dikildi. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler