TRY - Türk Lirası
EUR
15,2391
USD
13,4632
GBP
17,8893
CNY
2,1130
4.6 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
7.7 C
İzmir
2 Aralık 2021, Perşembe
Diğer
  Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatMamak'ta Bilim Rüzgarı

  Mamak’ta Bilim Rüzgarı

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Mamak’ta Bilim Rüzgarı esti. Ulusal Bilim Olimpiyatları’na hazırlanacaklar. Bilim ve teknolojinin yeni yüzü Mamak Füzyon, çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.

  Mamak Belediyesi bünyesinde, Mamak’ta bilim ekosisteminin canlandırılması vizyonuyla kurulan Ar-Ge Müdürlüğü’nün Ulusal Bilim Olimpiyatları sınavlarına yönelik Olimpiyat Takımı seçme sınavı gerçekleştirildi. Mamak’lı genç bilim insanlarının yoğun bir katılım sağladığı sınavda Matematik ve Fizik Bilim Olimpiyat Takımları’na seçilecek öğrenciler, Füzyon Olimpiyat Bursiyeri olarak Mamak Belediyesince desteklenecekler. Yaklaşık 150 öğrencinin katıldığı yazılı sınavdan olimpiyat yeterliliğine sahip olduğu belirlenen bursiyerler, 1 Ocak’ta Ulusal Bilim Olimpiyatları’na hazırlık eğitimlerine başlayacak.

  Foto 5 1 3 - kültür ve sanat - haberton

  Füzyon Mamak’ın geleceğe açılan kapısı olacak

  Mamak Füzyon Olimpiyat Takımı’nın yerel yönetimlerde yepyeni bir ideali hayata geçireceğini ifade eden Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Teknoloji ve bilime çok önem veriyoruz. Gençlerimizin dinamik gücünün farkındayız ve burada yaptığımız çalışmalarla,  Ar-Ge Müdürlüğümüz Mamak’ın geleceğe açılan kapısı olacak” dedi.–

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler