TRY - Türk Lirası
EUR
16,8514
USD
15,9400
GBP
19,8474
CNY
2,3705
9 C
Ankara
13.5 C
İstanbul
15.4 C
İzmir
20 Mayıs 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerPolitikaMalatya'nın kalkınmasıyla ilgili projemiz var

  Malatya’nın kalkınmasıyla ilgili projemiz var

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  İYİ Parti Malatya İl Başkanı Hakan Yılmaz, Malatya gündemini değerlendirdi. Malatya’nın kalkınmasıyla ilgili birçok plan ve projelerinin olduğunu belirten Başkan Yılmaz, “Malatya’da halk İYİ Parti’ye çok güveniyor”dedi.

  “HALK İYİ’LERE ÇOK GÜVENİYOR”

  Henüz yeni kurulan bir partiye göre büyük bir oy potansiyeline sahip olduklarını belirten Başkan Yılmaz, ” İYİ Parti 25 Ekim 2017 yılından beri Türkiye’ye hizmet ediyor. Vatandaşların refahı, huzuru, güvenliği, kişisel hakları için gece, gündüz, kar, kış demeden özveriyle çalışıyor. Ben de bu partinin bir mensubu olmaktan gurur duyuyorum.

  Bu yüzden de Malatya İl Başkanı olarak Malatyalılarımızın saadeti için durmadan çalışıyorum. Yeni kurulmuş bir partiye göre Malatya’da büyük bir oy kitlemiz var. Hatta bazı köylerde iktidar partisinin oy oranını bile gölgede bırakıyoruz. Vatandaş artık iktidarın işlevsizliğini çok iyi anlamış durumda bu yüzden de tamamıyla bize güveniyorlar. Çünkü bizim vaatlerimiz realist vaatler. Olmayacak hiçbir şeyi halka anlatmıyoruz. Yapacağız dediğimiz her vaati gerçekleştirmek için sabırsızlıkla bekliyoruz”ifadelerini kullandı.

  “MALATYA’YA İYİLER GELECEK”

  Malatya için birçok projesi olduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “Bu göreve bile isteye geldim. Çünkü vatandaşlarımızın ne kadar çaresiz bir durumda olduğunu görüyorum. Ve bu düzeni yeniden inşâ etmek için çok çabalıyorum. Malatya halkı artık bitkin durumda bunun yegane sebebi de iktidar. Çünkü Malatyalılar ekonomik sıkıntıyı had safhada yaşıyor. Bakınız Malatya’da 8 milyon ilk ve orta okul talebesi var. Bu çocukların yarısından fazlası okula aç gidiyor. Ailelerin durumu yok, inanın ekmek alabilecek paraları dahi yok. İktidar bunları görmezden geliyor ama biz asla gelmiyoruz.

  Bu çocuklarımız için de projelerimiz var. Esnafla anlaşacağız ve o çocukların hepsine sabah, öğle olarak beslenme yardımı yapacağız. Çocukları açlığa, sefalete terk etmeyeceğiz. Aynı durum çiftçiler için de geçerli. Malatya demek kayısı diyarı demek. Ama malesef ki üreticiler iktidarın zorlamaları, zamları, yanlış politikaları sebebiyle üretimi durdurmuş vaziyette. Çiftçiler için de birçok projemiz var. Onların toprağa küsmesine asla izin vermeyeceğiz. Malatyamıza yeniden bolluk bereket getireceğiz. Malatyalı esnafımıza yeniden İYİ Parti olarak bizler can vereceğiz. Biz biliyoruz ki ilk seçimde işin ehli göreve gelecek. Malatya’da kötüler gidecek İYİ’ler gelecek”şeklinde konuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler