TRY - Türk Lirası
EUR
20,522
USD
19,034
GBP
23,273
CNY
2,771
25 Mart 2023, Cumartesi
Ana SayfaHaberlerYaşamMalatya'da evleri yıkılan ve hasar görenler taşınıyor

Malatya’da evleri yıkılan ve hasar görenler taşınıyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Malatya’da evleri yıkılan ve ağır hasar gören bazı kişiler kentten ayrılıyor. Depremzede Hatice Arslan, “Asla gitmem diyordum, çok seviyordum bu şehri. Denizli’de bulunan kardeşimin yanına sığınacağım” dedi.

Depremde Malatya’da çok sayıda ev yıkıldı ve hasar gördü. Depremzedelerin bazıları kentten ayrılıyor. Hasar gören evlerden eşyalarını kamyonlara yükleyenler, yakınlarının olduğu başka kentlere veya memleketlerine taşınıyor. Kent merkezindeki evi ağır hasar gören öğretmen Hatice Azat, “Ağır hasarlı evimiz, oturamayız. Can kaybımız yok çok şükür. Allah sonumuzu hayretsin. Bu eşyalarımı yeni evli olan erkek kardeşime göndereceğim. Ben hayrını göremedim, bari o görsün. Ben de Denizli’de diş hekimi olan kardeşimin yanına sığınacağım. Malatya 5-10 yıl bitti.

Malatyada evleri yikilan ve hasar gorenler tasiniyora - yaşam - haberton
Malatya’da evleri yıkılan ve hasar görenler taşınıyor

Burada kalsam iş yok güç yok. Karnımı neyle doyuracağım? Gitmek zorundayım. 10 yıldır burada yaşıyordum. Asla gitmem diyordum, çok seviyordum bu şehri. Apartmanımız aile apartmanıydı. Eşya peşinde değiliz, taşınanlar eşya peşinde değil. Hatırası var. 2 tane kedim vardı evde 5 gün kar içinde bekledim. Onları kurtardım. Alıp kaçtım, kurtardım. Çalıştım çalıştım ev aldım. Allah verdi, Allah aldı” dedi.

‘BİR GECEDE HAYATIMIZ DEĞİŞTİ’

Ordu’daki köyüne döneceğini söyleyen Dursun Şileci (68), “Ölenlere rahmet, kalanlara Allah şifa versin. Evimiz darmadağın oldu, yıkıldı. Kurtardığımız eşyaları kurtardık, gerisi için uğraşıyoruz. Ordu’ya köyüme gidiyorum, daha dönmeyeceğim. Burada daha yaşayamayız, bu korkuyla. 25 yıldır buradaydım. Allah bu felaketi verdi, verdikten sonra da yaşamak zorlaştı. Bir gecede hayatımız değişti. Herkesin hayatı değişti, Allah herkese kolaylık versin. Yakınlarımızda kayıp yok. İlk deprem sonrası dışarı çıkmıştık. İkinci depremde böyle oldu. Ailece kalıyorduk, 5 kişiydik” diye konuştu.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler