TRY - Türk Lirası
EUR
20,557
USD
19,042
GBP
23,395
CNY
2,766
22 Mart 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYaşamMalatya'da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş

Malatya’da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Depremin yıkıcı etkisini hissettirdiği illerden Malatya’da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş sürüyor. Depremin vurduğu Doğanşehir ilçesinde ekipler, eksi 15 dereceye kadar düşen hava sıcaklığında arama- kurtarma çalışmalarını yürütüyor. 

Kahramanmaraş merkezli 2 büyük depremin 5’inci gününe girilirken, bölgedeki arama ve kurtarma çalışmaları devam ediyor. Kent merkezinde yıkılan binalarda ekipler, 24 saat çalışmalarını sürdürürken, aileler de enkazdan canlı kurtarma umutlarını koruyor. 1986’da yaşanan depremde hasar gören Malatya’nın Doğanşenir ilçesi, son depremlerden etkilenen bölgelerden oldu. İlk depremde çok hasar almayan ilçe, öğle saatlerinde yaşanan ikinci büyük depremde ağır hasar gördü.

Malatya'da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş
Malatya’da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş

İlçe merkezinde yüzlerce bina yıkılırken, birçoğu da oturulamayacak duruma geldi. İlçenin asfalt yollarında sarsıntı sonrası derin yarıklar oluştu. Depremin hemen ardından bölgeye yardım ekipleri ulaştırıldı. Mağdurlar için çadırlar kurulurken, yiyecek ve giyecek ihtiyaçları karşılandı. Aynı zamanda ilçe merkezinde enkazda başlatılan çalışmalar da aralıksız sürdürülüyor. Kış mevsimi nedeniyle bölgede özellikle gece sıfırın altında 15 dereceye kadar düşen hava sıcaklığı, hem ekiplere hem de depremden etkilenenlere zorluk yaşatıyor.

Öte yandan Yeşilyurt ilçesi Özalper Mahallesi’nde yıkılan binanın enkazı yakınında dolaşan ve sahipli olduğu düşünülen kedi, UMKE ekibine sığındı. Ekipler, şefkat gösterdikleri hayvana yiyecek vererek ilgilendi. 

Depremin yıkıcı etkisini hissettirdiği illerden malatya'da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş sürüyor. Depremin vurduğu doğanşehir ilçesinde ekipler, eksi 15 dereceye kadar düşen hava sıcaklığında arama- kurtarma çalışmalarını yürütüyor.  
Depremin yıkıcı etkisini hissettirdiği illerden Malatya’da enkaz bölgelerinde umutlu bekleyiş sürüyor. Depremin vurduğu Doğanşehir ilçesinde ekipler, eksi 15 dereceye kadar düşen hava sıcaklığında arama- kurtarma çalışmalarını yürütüyor. 

Malatya ve çevresindeki illere yardımlar da sürüyor. Azerbaycan’dan yola çıkan ve insani yardım taşıyan askeri konvoy da Malatya-Kahramanmaraş yolunda görüntülendi. Onlarca kamyonun bölgeye yardım götürdüğü öğrenildi. Kara yollarında yardım TIR’larının hareketliliği dikkat çekti. Kentlere ulaştırılan yardım malzemeleri, ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler