13.2 C
Ankara
11.5 C
İstanbul
12.6 C
İzmir
Salı, Nisan 20, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanMahsullerini dolu vuran çiftçiler destek bekliyor

  Mahsullerini dolu vuran çiftçiler destek bekliyor

  Avatar
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Okunmalı

  Amasya’da gece saatlerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle ekili tarım arazilerindeki mahsulleri hasar gören çiftçiler, bölgede tespit yapılarak kendilerine destek olunmasını istiyor. 

  Merkezde dün gece saatlerine etkili olan dolu yağışı merkez ve ilçelerde birçok noktaya zarar verirken Doğantepe köyünde de ekili tarım arazilerindeki mahsulü biçilemez hale getirdi. 15 dakika aralıksız yağan dolu, köyleri beyaz örtü ile kaplarken, özellikle fasulye ve meyve bahçelerinde zarar olduğu öğrenildi.

  ‘YARDIM BEKLİYORUZ’

  Amasyada mahsullerini dolu vuran ciftciler destek bekliyor 1046 dhaphoto2 - öne çıkan - haberton
  Amasya’Da Ciftcilik Yapan Kursat Ozturk, “Dolu Yagi Nedeniyle Bugday Ekili 15 Donum Arazimdeki Mahsulum Sular Altinda Kaldi. Devlet Buyuklerimizden Bizlere Destek Olmalarini Bekliyoruz” Dedi.

  Çiftçilik yapan Kürşat Öztürk, mahsulünün zarar gördüğünü anlatarak  “Doğantepe köyündeki 15 dönüm buğday ekili arazim etkili yağış ve aşırı dolu nedeniyle sular altında kaldı. Mahsulümüz büyük zarar gördüğünden bu konuda devlet büyüklerimizden zarar tespit çalışmaları yapmalarını ve sıkıntıda olan çiftçilerimize destek vermelerini istiyoruz” dedi. 

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler