TRY - Türk Lirası
EUR
20,239
USD
18,832
GBP
22,768
CNY
2,776
8 Şubat 2023, Çarşamba
Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerMaden ocağı sahası ormana dönüşüyor

Maden ocağı sahası ormana dönüşüyor

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

İnönü İlçesine bağlı Oklubalı Mahallesi’nde geçmiş dönemlerde maden ocağı olarak kullanılan alanı hafriyat toprakları ile dolduran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, alanda ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Genel Sekreter Ayşe Ünlüce ile Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy başta olmak üzere belediye bürokratları, personeli, Kent Konseyi gönülleri ile öğrenciler alanda ağaç dikimi gerçekleştirdi. 

Çeşitli çalışmalarda ortaya çıkan hafriyatları kullanarak öncelikle bu alanı tekrar kullanılabilir, doğaya kazandırılan bir alan haline getirdik. Bu gibi alanların doğaya kazandırılması son derece önem taşıyor.

Doğaya verdiği önem ile çevreci projelerini hayata geçirmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi İnönü Oklubalı’nda 70 bin metrekarelik eski maden sahasını ağaçlandırmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda maden sahası olarak kullanılan ve ömrünü tamamlayarak doğal yapısı bozulan bölgeyi hafriyat toprakları ile doldurduklarını ifade eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, teraslama ve tesviye çalışmalarının ardından alanı ağaçlandırmaya devam ettiklerini belirtti. Ünlüce “Eskişehir’in daha yeşil bir kent olması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Oklubalı’nda da bu görmüş olduğunuz arazi, doğal yapısı bozulmuş, büyük oyuntuların olduğu bir alandı. Çeşitli çalışmalarda ortaya çıkan hafriyatları kullanarak öncelikle bu alanı tekrar kullanılabilir, doğaya kazandırılan bir alan haline getirdik. Bu gibi alanların doğaya kazandırılması son derece önem taşıyor. Bugün de personelimiz ile gelerek bu alandaki ağaçlandırma çalışmalarına destek olmak istedik” diyerek atıl durumdaki alanın bu hale gelmesinde emeği geçen belediye çalışanlarına ve fidan desteği sağlayan Orman Bölge Müdürlüğü’ne teşekkür etti.  

İnönü i̇lçesine bağlı oklubalı mahallesi’nde geçmiş dönemlerde maden ocağı olarak kullanılan alanı hafriyat toprakları ile dolduran eskişehir büyükşehir belediyesi, alanda ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne çevreci proje dolayısıyla teşekkür eden Oklubalı Mahalle Muhtarı Recep Ekincioğlu, alanın yeniden yeşillendirilmesi dolayısıyla Başkan Büyükerşen başta olmak üzere sahadaki tüm çalışanlara teşekkür etti. 

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler