18.3 C
Ankara
24 C
İstanbul
28 C
İzmir
Salı, Haziran 22, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıLüks otomobillerde yeni trend: Kişiselleştirme

  Lüks otomobillerde yeni trend: Kişiselleştirme

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Lüks otomobil tutkunları, milyonlar ödedikleri araçların kendilerine özel olmasını talep ediyor. Lüks otomobillerde yeni trend, Kişiselleştirme.

  Son yıllarda oldukça popüler olan bu trendde, direksiyondan, jant modeline, aracın renginden, deri ve kumaş döşemelerine ve emniyet kemerine kadar birçok aksesuar kişinin zevkine göre tasarlanıyor. 2 milyondan başlayarak 5 milyon liraya kadar çıkan otomobillere ise talep oldukça fazla. Makam araçlarında siyah, spor otomobillerde ise kahverengi, lacivert ve kırmızı gibi renk çeşitliliği ön plana çıkıyor.

  Dünyada yükselen bir trend olan kişiye özel araç merakı Türkiye’de de ilgi görüyor. Porche Taycan 4S ve Tesla Model 3 araçları ile birçok elektrikli aracı da Türkiye’ye ilk kez getirdiklerini belirten Awcı Motors Kurucusu Serhat Avcı, tasarımı farklılaşan ve yüksek performansa sahip otomobillerin ön plana çıktığını söyledi.

  Kişiye özel tasarlanmış, birbirinden özel opsiyonlara sahip lüks araç satış konseptine yönelik bilgi veren Avcı, denizcilik sektörünün en büyük buluşması kabul edilen CNR Avrasya Boat Show’da stand açtıklarını ve çok ilgi gördüklerini aktardı.

  “TÜRKİYE’NİN HER YERİNE ARAÇ GÖNDERİYORUZ”

  Otomobilin artık insanlar için yaşam alanı olduğuna dikkat çeken Avcı, 2 yıldır özellikle lüks otomobillerde kişiselleştirmenin çok talep edildiğini söyledi. Avcı, “Özellikle İstanbul’da trafikte uzun saatler geçiriyoruz. 4-5 saatimizi otomobilde geçirince, bize özel olsun istiyoruz.

  Lüks otomobillerde yeni trend: kişiselleştirme
  Lüks otomobillerde yeni trend: Kişiselleştirme

  Türkiye’nin her iline araç satışımız bulunuyor. Lüks araca talep pandemi döneminde bile arttı. Gelecekte de ilginin giderek artacağını düşünüyorum. Sektörün geleceğini iyi görüyorum. Bu yıl sonuna kadar fiyatlarda düşüş beklemiyorum. Müşterilerimiz milyon liralık lüks araçları kişiselleştirmek istiyor. Biz de rengini, koltuğunu, jantını nasıl istiyorsa o şekilde siparişini alıp üretilmesi için aracılık yapıyoruz. Sektörde bu alanda öncü şirketlerden biriyiz. Kişiye özel hazırlanan araçları sergilemek için fuarda bulunuyoruz. İlgiden de memnunuz,” dedi.

  MÜŞTERİNİN HAYALİNDEKİ ARABAYI TASARLIYORUZ

  Avcı, “İnsanlar milyonluk araçları aldığı zaman, kendilerine özel üretilsin istiyorlar. Bize gelen müşteriye bu hizmeti veriyoruz. Otomobilin jantı, dış ve iç rengi ile aksesuarları tamamen kendi isteğine göre seçilip aracın üretimine başlanıyor. Müşterinin hayalindeki arabayı tasarlayıp sahip olabilme imkanı sağlıyoruz ” diye konuştu.

  SÜREÇ NASIL İLERLİYOR?

  En başından aracın tasarlanma sürecini anlatan Avcı, “Kişiler bize gelerek, hayal ettikleri araçta olmasını istedikleri opsiyonları aktardıktan sonra araç konfigüratör’ü ile bir sipariş araç listesi hazırlanıyor akabinde üretim aşamasına geçiliyor ve 3 ay gibi bir süre içerisinde araç üretimi tamamlanınca aracı Türkiye’ye ithal ediyoruz ve teslimatı tamamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

  YÜKSEK FİYAT FARKI YOK

  Özel tasarım araçlarda yüksek bir fiyat farkı olmadığını söyleyen Avcı, “Çünkü hazır bir aracı aldığınız zaman belki de ihtiyacınız olmayan bir aksesuar oluyor, parasını ödüyorsunuz. Ama kendinize özel araç sipariş ettiğinizde sadece ihtiyacınız olan aksesuarı ekletiyorsunuz.

  Bazen ilginç talepler oluyor, örneğin, Porsche’un bir modelinde kırmızı rengi yoktu. Müşterinin bu yönde talebi olunca üretilmesini sağlayarak, Türkiye’ye ilk biz getirdik. Araç şu anda hazır, kendisine teslim edeceğiz” dedi.

  2 MİLYON LİRADAN BAŞLAYAN FİYATLARLA SATILIYOR

  Özellikle elektrikli araçların ÖTV artışı olarak fiyatlarının değiştiğini belirten Serhat Avcı, “Lüks otomobiller 2 milyondan başlayıp, 15 milyon liraya kadar çıkıyor. Döviz kurlarındaki hareketlenmeye bağlı olarak satışlarda zaman zaman düşüşler yaşadık.Fakat yüksek talep her zaman yerini korudu.” diye konuştu.

  AYDA 35 ARAÇ SATILIYOR

  Lüks otomobil tutkunları, milyonlar ödedikleri araçların kendilerine özel olmasını talep ediyor. Lüks otomobillerde yeni trend, kişiselleştirme.
  Lüks otomobil tutkunları, milyonlar ödedikleri araçların kendilerine özel olmasını talep ediyor. Lüks otomobillerde yeni trend, Kişiselleştirme.

  Ayda 35 araç sattıklarını ifade eden Avcı, “Kişiselleştirilebilen araçlar içerisinde ön plana çıkan elektrikli spor otomobiller de mevcut. Ayrıca bu otomobillerin kişiselleştirilen özellikleri de daha fazla. En çok dış, iç ve jantın renklerinde değişiklik talep ediliyor. Emniyet kemerinin rengikarar verilen özelliklerde başı çekiyor. Kişiler araçtaki halı paspasının rengine kadar karar verebiliyor. Spor otomobillerde kırmızı , kahverengi, vişne, bordo gibi renkler ön plana çıkıyor. Futbolcu ve sanatçılarla da çalışıyoruz. Onlarda, aksesuar içeriği fazla, masaj fonksiyonlu ve özel donanımlara sahip araçlara sahip olmak istiyor” açıklamasında bulundu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler