TRY - Türk Lirası
EUR
17,8960
USD
18,5428
GBP
19,9834
CNY
2,5734
18.3 C
Ankara
24.7 C
İstanbul
28 C
İzmir
29 Eylül 2022, Perşembe
Ana SayfaHaberlerDış HaberlerLuhansk ve Donetsk'in bağımsızlığı tanındı

Luhansk ve Donetsk’in bağımsızlığı tanındı

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Donetsk Halk Cumhuriyeti Lideri Denis Pushilin, Telegram hesabından yaptığı paylaşıma göre Kuzey Kore, Rusya ve Suriye’nin ardından Luhansk ve Donetsk’in bağımsızlığını tanıdı.

Donetsk Halk Cumhuriyeti Lideri Denis Pushilin, Telegram hesabından yaptığı paylaşımda Kuzey Kore’ye teşekkür ederek, “Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin uluslararası statüsü ve devlet yapısı güçlenmeye devam ediyor. Bu diplomasimiz için başka bir zafer. Bu siyasi karar, ekonomik alandaki ilişkilerin daha da geliştirilmesinin temeli olacaktır. İkili ortaklık, devletlerimizin işletmeleri için ticaret coğrafyasını artıracaktır. Etkin ve verimli bir işbirliğinin bizi beklediğine eminim” dedi.

PUTİN, SAVAŞTAN ÖNCE TANIDIKLARINI AÇIKLAMIŞTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 24 Şubat’ta başlayan Ukrayna-Rusya savaşından önce yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında Luhansk ve Donetsk Cumhuriyetleri’nin bağımsızlıklarını tanıdığını belirtmişti. Rusya’nın ardından Suriye’de Esad rejimi de Luhansk-Donetsk’in bağımsızlığını tanıdığını açıklamıştı.

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler