27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaHaberlerİş DünyasıLondra’daki Türk iş insanından İzmir’e yatırım

  Londra’daki Türk iş insanından İzmir’e yatırım

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  Londra’da faaliyetlerini sürdüren Türk iş insanı İzmir’e yatırım yapmaya hazırlanıyor

  Kozmetik markası Seralife’ın kurucusu Ankaralı iş insanı Serap Doğan İzmir’e şube açacağını açıkladı. Doğan, “Bu yatırımla en az 500 kişiye istihdam oluşturabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

  İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyetlerini sürdüren, tekstil ve kozmetik sektörü başta olmak üzere sağlık ve güzellik alanında faaliyet gösteren Türk iş insanı Serap Doğan yatırımlarını Türkiye’ye kaydırma kararı aldığını ve 2022’nin ilk yarısına kadar İzmir’e bir şube açacağını duyurdu.

  İlk etapta 300 bin Euro değerinde bir yatırım planladıklarını belirten Doğan, “Yurt dışında kazandıklarımızı cennet vatanımızda değerlendirmek istiyoruz. Bunu bir vatandaşlık borcu olarak görüyoruz. Olaya sadece ekonomi açısından bakmıyoruz. Bu yatırımla bizi yetiştiren ülkemize bir nebze olsun katkımız olacak. İzmir’e açacağımız ilk şubemizde ilk etapta çok fazla istihdam sağlayamayacağız ancak farklı ilçelere ve şehirlere de açıldığımızda en az 500 kişi istihdam oluşturabileceğimizi düşünüyoruz” şeklindeki açıklamaları ile yatırımları hakkında detaylı bilgi verdi.

  “Türkiye’de açacağımız şubede sağlık ve güzellik alanında hizmet vereceğiz”

  Türk iş insanı Serap Doğan, Türklerin İngiltere’de yatırım faaliyetlerine girişmesinin oradaki birçok yatırımcının da dikkatini çektiğini söyleyerek, “Bizim burada yapacağımız yatırımlar sadece soydaşlarımızın değil, yabancı yatırımcıların da dikkatini çekiyor. Türkiye’de açacağımız şubede sağlık ve güzellik alanında hizmet vereceğimiz için bazı ürünleri de farklı firmalardan temin edeceğiz” sözleri ile açıkladı. Yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekmekle onları da heyecanlandırdıklarını ifade eden Doğan “Şimdiden bu ürünler için yaptığımız görüşmelerde yabancı yatırımcıların Türkiye’ye ürün ihraç edecek olmalarından dolayı ne kadar heyecanlı olduklarını gördük. Bu da bir Türk olarak bizi fazlasıyla gururlandırdı” diye konuştu.

  “Benim için gurur verici bir yatırım olacak”

  Kozmetik markası Seralife ile çok daha fazla tanındığını kaydeden Türk iş insanı Doğan, “Markayı kurduğumda ürünlerime çok güveniyordum. Ama buna herkesin inanmasını sağlamalıydım. Bunu başarmak kolay olmadı. Etkili ve kaliteli reklam çalışmalarımın neredeyse tamamını sosyal medya üzerinden gerçekleştirdim. Bu sayede insanların markama ulaşmasını, benim de hedef kitleme ulaşmamı kolaylaştırdı. Kısa zamanda yüksek bir tanınırlık oranına eriştik. Oradaki tanınırlığımızı ülkemizin incisi İzmir’e de ulaştırmak istiyorum. Bu benim için gurur verici bir yatırım olacak” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler