TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamLiberya bayraklı gemide çıkan yangın söndürüldü

  Liberya bayraklı gemide çıkan yangın söndürüldü

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Yalova’da tersanede bulunan Liberya bayraklı gemide gece çıkan yangın denizden 5 römorkör ve karadan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle sabah saatlerinde söndürüldü.

  Yangın gece yarısı Altınova ilçesinde bulunan Sefine Tersanesi’ndeki Liberya bayraklı ‘SIYA’ isimli gemide çıktı. Boş olan ve tersanede bakımı yapılan gemide çıkan yangına, denizden 5 römorkör ile karadan itfaiye ekipleri müdahale etti. Yangın sabah saatlerinde kontrol altına alınarak söndürüldü.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün resmi twitter hesabından yapılan açıklamada yangında bir can kaybı ve çevre kirliliği yaşanmadığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

  Liberya bayraklı gemide çıkan yangın söndürüldü
  Liberya bayraklı gemide çıkan yangın söndürüldü

  “Yalova’da tersanede bulunan Liberya bayraklı SIYA isimli gemide 12.06.2022 günü 00.05’te çıkan yangın, denizden beş römorkör ve karadan itfaiye ekiplerinin desteğiyle sabah saatlerinde söndürülmüş olup olayda herhangi bir can kaybı yaşanmamış, çevre kirliliği tespit edilmemiştir.” 

  YANGIN MAKİNE DAİRESİNDE ÇIKTI

  Yalova’nın Altınova ilçesinde tersanede bulunan ve gece yangın çıkan Liberya bayraklı gemideki soğutma çalışmaları sürüyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, boş olan konteyner gemisindeki yangının makine dairesinde çıktığı belirtilerek, “Yalova Altınova’da boş vaziyette bulunan Sıya isimli konteyner gemisinin makine dairesindeki yangın, Nene Hatun gemimiz, Şark römorkörümüz, bölgede bulunan diğer römorkörler ve kara itfaiyesinin müdahalesiyle söndürüldü. Soğutma çalışmaları devam ediyor” denildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler