27.2 C
Ankara
27.3 C
İstanbul
28 C
İzmir
Perşembe, Ağustos 5, 2021
Diğer
  Ana SayfaÖne ÇıkanLGS'de 1.'si Genetik Mühendisi Olmak İstiyor

  LGS’de 1.’si Genetik Mühendisi Olmak İstiyor

  Avatar of haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Son Dakika Haberleri

  LGS’de Birinci Olan Genç Genetik Mühendisi Olmak İstediğini Açıkladı

  Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) tüm soruları doğru cevaplayıp Türkiye birincisi olan Amasayalı İdil Ecrin Saray (14), başarısının planlı ders çalışmaktan kaynaklandığını söyledi. Saray, genetik mühendisi olmak istediğini söyledi.

  LGS’de tam puan alan İdil Ecrin Saray, Türkiye birincileri arasındaki yerini aldı. Başarısının planlı ve programlı ders çalışmaktan kaynaklandığını söyleyen Saray, “Konuları iyice anladıktan sonra, kolaydan başlayarak zor soruları çözüp, denemelerle pekiştirdim. LGS‘den sonra kitapçığımı kontrol etmiştim ama optik okuyucularda herhangi bir sorun olup olamayacağını bilemediğim için bekledik. Sonuçlar açıklandıktan sonra tüm soruları doğru yaptığım anlaşıldı.

  Lgsde 1. Si genetik muhendisi olmak istiyor 2 - öne çıkan - haberton
  Lgs’De Birinci Olan Genç Genetik Mühendisi Olmak İstediğini Açıkladı

  Türkiye’de 97 birinciden biri oldum. Gelecekteki hedefim, yurt dışında bir üniversite okuyup genetik mühendisi olmak ve daha çok sayısal alanda ilerlemek. Bu dönemde, ailem sürekli yanımda oldu. Ablam çok destek oldu. Öğretmenlerim de tabii ki her zaman, dersler ve motivasyon konusunda yanımda olup yardımcı oldular. Hepsine teşekkür ederim” dedi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler