TRY - Türk Lirası
EUR
17,5307
USD
16,8011
GBP
20,3555
CNY
2,5076
17.3 C
Ankara
21.7 C
İstanbul
25 C
İzmir
5 Temmuz 2022, Salı
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYaşamLeylekli okulda 'Leylek Pilavı' etkinliği

  Leylekli okulda ‘Leylek Pilavı’ etkinliği

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Sivas Şehit Erdal Çetin İlkokulu’nun yaklaşık 40 yıldır çatısında misafir olan leyleklerden esinlenerek başlatılan ‘Leylek Pilavı’ etkinliği bu yıl da düzenlendi. Halk oyunları ve jimnastik gösterilerinin sergilendiği etkinlikte katılımcılara pilav ve salata ikram edildi. 

  Kardeşler Mahallesi’nde bulunan ve çatısında yaklaşık 40 yıldır leylekleri misafir eden Şehit Erdal Çetin İlkokulu yönetimi tarafından “Temel Eğitimde 10 bin Okul Projesi” kapsamında ‘Leylek Pilavı’ etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Etkinlikte öğrenciler leylek tekerlemeleri söyledi. Ayrıca minik öğrenciler leylek konulu atasözleri ve leylek resimleri taşıdı.

  Leylekli okulda leylek pilavi etkinligi 1 - yaşam - haberton
  Leylekli okulda ‘Leylek Pilavı’ etkinliği

  Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Ömer Doğan, “Yaklaşık 40 yıldır çatısında leylekleri misafir eden bir okul olmaktan ve ‘leylekli okul’ olarak anılmaktan çok mutluyuz. Sadece öğrencilerimizi değil, her yıl leyleklerimizi de bir anlamda mezun ediyoruz ve güz aylarında hacı leyleklerimizi güneye, sıcak memleketlere uğurluyoruz” dedi.

  Konuşmanın ardından halk oyunları ve jimnastik gösterilerinin sunulduğu etkinlikte katılımcılara pirinç pilavı ve salata ikram edildi.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler

  İlgili Haberler