TRY - Türk Lirası
EUR
19,363
USD
18,592
GBP
22,480
CNY
2,591
27 Kasım 2022, Pazar
Ana SayfaÖne ÇıkanLeyla Güven'e 11 yıl 7 ay daha hapis cezası

Leyla Güven’e 11 yıl 7 ay daha hapis cezası

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

HDP Hakkari eski milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’e, konuşmalarında ‘terör örgütü propagandası’ yaptığı gerekçesiyle 11 yıl 7 ay daha hapis cezası verildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen ve Elazığ Kadın Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Leyla Güven’e, 4 ayrı konuşmasında ‘Terör örgütü propagandası’ yaptığı iddiasıyla dava açıldı.

Davanın 6’ncı duruşması Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Güven, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS üzerinden avukatıyla katılarak savunmasını verdi. Mahkeme, Güven’e, 15 Temmuz 2019 ile 25 Kasım 2019’daki konuşmalarda ‘örgüt propagandası’ yapıldığı gerekçesiyle 3’er yıl hapis cezası verdi.

Yine 2015 ve 2019 yılları arasında yaptığı konuşmalar gerekçe gösterilerek Güven’e, ‘örgüt propagandası’ suçlamasıyla artırıma gidilerek 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Güven, 22 Aralık 2019’da yargılandığı Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘terör örgütü üyeliği’ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından toplam 22 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmıştı. 

Fikrinizi Belirtin

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler