TRY - Türk Lirası
EUR
20,349
USD
18,826
GBP
22,701
CNY
2,779
3 Şubat 2023, Cuma
Ana SayfaHaberlerKültür ve SanatLa Traviata'dan uyarlanan konser izleyici ile buluştu

La Traviata’dan uyarlanan konser izleyici ile buluştu

Haberton
Habertonhttps://haberton.com/
Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

Haftanın Öne Çıkanları

Mersin Devlet Opera ve Balesi ünlü İtalyan besteci Giuseppe Verdi’nin ‘La Traviata’ operasından uyarlanan rejili konserin prömiyerini gerçekleştirdi

Yenişehir ilçesindeki Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser öncesi salona gelen sanatseverler, koronavirüs nedeniyle HES kodları kontrol edilerek içeri alındı.

Rejisörlüğünü Melih Öztürk yaptığı eserin orkestra şefliğini Davide Damiani, koro şefliğini Anıl Aydın, koreografisini Berna Turhan İleri, dekor ve kostüm tasarımını Hatice Kaptı, ışık tasarımını Barış Aslan üstlendi.

La traviatadan uyarlanan konser izleyici ile bulustu 2 - kültür ve sanat - haberton
Dekor ve kostüm tasarımını hatice kaptı, ışık tasarımını barış aslan üstlendi

Tek perdelik rejili konser formatıyla ilk kez sahnelenen ‘La Traviata‘nın anlatımı Volkan Severcan tarafından yaparken Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB) sanatçıları Bülent Bezdüz, Nihan Çetin Aydın, Tolga Erden, Özlem Pamuk, Onur Polat, Hakan Yıldız ve Korhan Dinçer ile İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçıları Eylem Demirhan Duru ve Cengiz Sayın konserde solist olarak sahne aldı.

Fikrinizi Belirtin

Haber | Yazı ne kadar ilginizi çekiyor?
Haberi | Yazıyı ne kadar beğendiniz?
Görseller Haber | Yazı ile ne kadar alakalı?
Haberi | Yazıyı Arkadaşlarınıza önerme şansınız ne kadar?

Reviews (0)

Bu makalenin henüz bir incelemesi yok. İlk incelemeyi siz yapın!

Çok Okunan Kategoriler

Güncel Haberler

İlgili Haberler