TRY - Türk Lirası
EUR
18,5232
USD
17,9437
GBP
21,8843
CNY
2,6604
20.9 C
Ankara
22.6 C
İstanbul
27 C
İzmir
12 Ağustos 2022, Cuma
Diğer
  Ana SayfaHaberlerYerel HaberlerKütükcü'den Ulusal Staj Programı'na davet

  Kütükcü’den Ulusal Staj Programı’na davet

  Haberton
  Habertonhttps://haberton.com/
  Son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomideki gelişmeler, yerel ve dünya haberleri haberton.com'da. Haberton, sizin için tonla haber! Türkiye’de tarafsız bir medya, vatandaşın haber alma hakkı çerçevesinde gerçek haberleri takip edebileceğiniz, tonlarca habere ulaşabileceğiniz yeni mecranız.

  Haftanın Öne Çıkanları

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, Türkiye’nin 81 ilindeki organize sanayi bölgesi sanayicilerini Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yürütülen Ulusal Staj Programı’na başvurmaya davet etti.

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından yürütülen ve OSBÜK’ün çalışmaları ile OSB’lerdeki 61 binden fazla mesleki ve teknik lisesi öğrencisinin bu yıl ilk defa dahil edildiği Ulusal Staj Programı başvuruları devam ediyor. İşverenler, genç istihdamının desteklenmesi ve KOBİ’lerin stajyer ihtiyacını karşılamasını hedefleyen Ulusal Staj Programı kapsamında oluşturulan Stajyer Havuzuna başvurarak, buradan stajyer talep edebiliyor.  

  ÖNEMLİ BİR FIRSAT

  Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, OSBÜK’ün çalışmaları ile bu yıl ilk kez OSB’lerdeki mesleki ve teknik anadolu liselerinin ve bu liselerde mesleki eğitim gören 61 bin gencin Ulusal Staj Programına dahil edildiğini, bunun hem gençler için hem de stajyer ihtiyacı olan işletmeler için çok önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. 

  Türkiye’nin 81 ilindeki 372 organize sanayi bölgesini ve 67 binin üzerindeki OSB sanayicisini Ulusal Staj Programına başvurmaya davet eden Kütükcü, “Bugün geldiğimiz noktada sanayi üretiminin hem niteliğini hem de niceliğini artırmak için en önemli ihtiyacımız nitelikli insan kaynağı. Meslek lisesi öğrencilerimizin yer aldığı Staj Programı kapsamındaki Stajyer Havuzu ise, işletmelerimizle gençlerimizi buluşturan, nitelikli bir staj ve insan kaynağı kapısı. Bütün işletmelerimizi Ulusal Staj Programı’na başvurarak, bu imkandan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, kamu kurumları ve özel sektörden gönüllü işverenlerin katılımı ile “Senin İçin Seferbiriz” teması altında 2020 yılından bu yana yürütülen Ulusal Staj Programı, OECD tarafından üye ülkelere 2 yıl üst üste örnek gösterildi.  OSBÜK’ün çalışmaları ile projeye bu yıl ilk defa OSB’lerdeki mesleki ve teknik anadolu lisesi öğrencileri de dahil edildi. Böylece 61 binin üzerinde öğrencinin mesleki eğitim aldığı OSB’lerdeki meslek liselerinin  10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri programdan yararlanma imkanına kavuştu.

  Haber Bültenimize Abone Ol

  En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

  Çok Okunan Kategoriler

  Güncel Haberler